در دنیای امروزه به لطف گسترش فناوری اطلاعات و ارتباطات، مولفه های کسب و کار و تجارت شاهد تغییرات جدی گردیده است. همچنین فرآیندهای متداول در مراودات تجاری و اقتصادی مانند منبع یابی، ارجاع سفارش و خرید، حمل و تحویل (Shipment and delivery) به دلیل وجود شرکت های واسطه و از طریق اینترنت دیگر در تخصص معدود افراد نمی باشد. تامین تجهیزات با تکنولوژی بالا نیز از این قاعده مستثنا نیست. جدای از اینکه همین امر تشخیص کالای اصیل (Original) و تامین کننده معتبر را از ورای سایت های پر طمطراق، دشوار و در بسیاری از موارد غیر ممکن نموده است، هزینه مالکیت تجهیزات را چه برای مشتریان شخصی و چه مشتریان کسب و کار (همکار) در بلند مدت به شدت افزایش داده است.
شرکت فنی مهندسی نوآوران افراتک هوشمند درجهت ارتقاء سطح دانش و آگاهی کلیه سازمان ها و نهاد ها در جهت انتخاب هر چه بهتر و کارآمدتر دستگاه امنیتی مورد نیاز آن سازمان اقدام به تامین تجهیزات فایروال های فورتی نت (Fortinet) ، پالوآلتو (Palo Alto) ، جونیپر (Cisco ASA)، (F5)، (Juniper) نموده است.
فایروال Firewall یک سیستم نرم‌افزاری یا سخت افزاری می باشد که ترافیک های ورودی و خروجی از یک درگاه (Gateway) رو آنالیز کرده و بسته به نوع قوانین تعیین و تعریف شده، اجازه یا عدم اجازه ورود یا خروج اطلاعات از این درگاه رو صادر می نماید. در واقع هدف امن کردن شبکه و اعمال محدودیت بر درگاه‌های ورودی یا خروجی می باشد. پیشرفت و اعمال تغییرات در تاریخچه ایجاد فایروال ها منجر به بوجود آمدن نسل اول فایروال‌ها یا First Generation که به منظور Packet Filtering روز به روز گسترش یافت و در واقع این نسل از فایروال‌ ها لایه سوم مدل OSI را پوشش می دهند. این گونه فایروال ها در کنترل اطلاعات و همچنین آنالیز هر چه بهتر انها نقش مهمی داشته اند. حال آنکه در حال حاضر نسل های مختلف فایروال ها با توجه به ساختار مختلف شبکه های سازمانی متفاوت می باشد. ما با شما در انتخاب بهترین ها همراه خواهیم بود.