شرکت فنی مهندسی نوآوران افراتک هوشمند، در زمینه تامین تجهیزات و راه حل های مربوط به شبکه های ذخیره سازی اطلاعات (Storage Area Network) دارای تیم متخصص می باشد. گروه افراتک در راستای توسعه سبد محصولات خود و نیز نیاز کشور، اقدام به اضافه نمودن محصولات و راهکارهای ذخیره‌سازی شبکه Brocade، Cisco MDS ،EMC و HP نموده است. با توجه به اینکه کمپانی های یاد شده، از جمله باکیفیت ترین و معتبرترین برندها در زمینه زیرساخت‌های بکاپ سرور و شبکه بوده، و نیز خوشبختانه محصولات این برند در ایران نیز از استقبال خوبی برخوردار شده‌اند، افراتک با شناسایی تامین کنندگان معتبر، تضمین ارائه محصول اورجینال با بالاترین سطح پشتیبانی را به مشتریان وفادار خویش می‌نماید.
همانطور که در ذکر گردید گروه افراتک دارای تجربه عملی زیادی در راه اندازی و همچنین تهیه محصولات (نماینده رسمی سیسکو و EMC در دوبی) را دارا می باشیم. چه شما دارای کسب کار کوچک، متوسط و یا بزرگ باشید در هر صورت ما می توانیم براساس درخواست شما راه حل مناسب شبکه شما ارایه دهیم. تمامی محصولات و یا خدماتی که از سمت ما دریافت می کنید شامل گارانتی و خدمات پس از فروش می گردد.
تکنولوژی و محصولاتی که هم اکنون شرکت روی آنها راه حل ارایه می دهند به شرح ذیل می باشد:
  • راه حل های با قابلیت همخوانی با VMware دارای قابلیت Vasa
  • راه حل های SAN برای استفاده از Replication و Snapshotting
  • شبکه های SAN با قابلیت Multiprotocol و چند لایه امنیتی
  • ارایه راه حل های تحمل خرابی و شاخه بندی سرور ها با استفاده از Clustering برای سیستم عامل های Windows، Linux
  • ارایه راه حل های Backup جامع و مرکزی بدون استفاده از شبکه LAN-Free Backup
  • راه اندازی و ارایه راه حل برای ساخت شبکه های DCE با قابلیت انتقال اطلاعات SANبا استفاده از پروتکل های iScsi و FcoE

کمتر از پنج سال پیش استفاده از شبکه های Storage در Datacenter بصورت عمومی و معمول می باشد همچنین تنها برای موارد خاص دارای توجیح اقتصادی بوده است ولی امروزه با توجه به کاهش قیمت این دسته از محصولات و همچنین رایج شدن استفاده از راه حل های مجازی سازی و سازگاری بیشتر پروتکل های مربوط به Storage Networkingبا سیستم عامل ها استفاده از Storage Networking به یک امر ضروری تبدیل شده است.
استفاده از SAN باعث سهولت مدیریت اطلاعات به صورت جامع در دیتا سنتر ها می گردد مواردی مانند، تهیه Backup بدون دخالت استفاده از شبکه LAN و تهیهSnapshot های Block Level طراحی و توسعه سایت های مقابله با فاجعه Disaster Recovery راه اندازی سرورهایی با قابلیت تحمل خرابی بالا با استفاده از شبکه های SAN امکان پذیر است.
در رابطه با راه حل های مجازی سازی VMware تنها با استفاده از Shared Storage امکان راه اندازی قابلیت هایی مانند Dynamic Resource Scheduler و یاVMotion وجود دارد.