شرکت EMC در سال 1979 و توسط یکی از مدیران سابق شرکت اینتل تاسیس گردید. زمینه های اصلی فعالیت این شرکت به دو دسته زیر ساخت اطلاعاتی ای. ام. سی. (EMC Information Infrastructure) و زیر ساخت مجازی سازی VMware (VMware Virtualization Infrastructure) تقسیم می گردد.
زیر ساخت مجازی VMware، در حقیقت کلیه محصولات و سرویس های شرکت VMware را تشکیل می دهد، که با توجه به اینکه این شرکت تحت تملک EMC قرار گرفته است، در زیرمجموعه محصولات و خدمات شرکت EMC قرار گرفته است. در بخش زیرساختهای اطلاعاتی، شرکت EMC در زمینه تجهیزات و نرم افزارهای ذخیره سازی اطلاعات، محصولات متنوع و جامعی از قبیل تجهیزات ذخیره سازی جامع و پیشرفته EMC VMAX در رده شرکت های بزرگ، تجهیزات ذخیره سازی پیشرفته EMC VNX در رده شرکت های متوسط تا بزرگ و محصولات متنوع و جامع تهیه نسخ پشتیبان در محیط های Enterprise(مبتنی بر دیسک) به بازار ارائه داده است.

 

کیفیت، امکانات و پشتیبانی این محصولات باعث شده تا این شرکت حدود 30 درصد از بازار فروش سیستمهای ذخیره سازی مبتنی بر دیسک را در اختیار خود بگیرد، به طوریکه این میزان فروش بیش از دو برابر میزان فروش سایر شرکتهای رقیب در این زمینه است.
شرکت فنی مهندسی نوآوران افراتک هوشمند با برخورداری از تجربه و سابقه در حوزه انتقال تکنولوژی، واردات و فروش تجهیزات انفورماتیک و با برخورداری از پتانسیل های بازرگانی در داخل و خارج از کشور اقدام به واردات و فروش تجهیزات ذخیره ساز ( storage ) نیز نموده است. با توجه به طیف وسیع تولیدکنندگان زیرساختهای بکاپ سرور و شبکه و به دلیل استقبال زیاد در ایران از برند EMC ، منابع اصلی تامین کننده این محصول مورد شناسایی و مذاکره قرار گرفته است. بر این اساس خرید محصولات اوریجینال EMC با بالاترین کیفیت و بهترین قیمت رقابتی و زمان تحویل مناسب از طریق گرو افراتک قابل انجام می باشد.‎

 

تجهیزات ذخیره سازی EMC
  • محصولات EMC VNX
  • محصولات EMC VMAX
  • محصولات EMC XtremIO
تجهیزات حفاظت از داده EMC
  • سوییت حفاظت از داده 2015 EMC
  • تجهیزات VPLEX
  • سیستم های دامنه داده EMC