48847941-min
تجهیزات شبکه

تجهیزات شبکه

استفاده از شبکه‌های کامپیوتری در سالهای اخیر رشدی فزاینده داشته است و به موازات آن سازمان‌ها و موسسات متعددی اقدام به برپاسازی شبکه نموده‌اند. شبکه کامپیوتری هر سازمان باید با توجه به شرایط و سیاست‌های آن سازمان، طراحی و پیاده‌سازی گردد. شبکه‌های کامپیوتری زیرساخت لازم برای استفاده از منابع فیزیکی و منطقی را در یک سازمان فراهم می‌نمایند.

بدیهی است در صورتی که زیرساخت فوق به درستی طراحی نشوند، در زمان استفاده از شبکه با مشکلات متفاوتی مواجه میشویم و هزینه‌های زیادی به منظور نگهداری و تطبیق آن با خواسته‌های مورد نیاز باید صرف شود. یکی از علل اصلی بروز چنین مشکلاتی، برآورد نامناسب از تجهیزات شبکه و کیفیت آن‌ها است.

برپا سازی هر شبکه کامپیوتری تابع مجموعه سیاست هائی است که با استناد به آنان در ابتدا طراحی منطقی شبکه و در ادامه طراحی فیزیکی، انجام خواهد شد. در زمان طراحی فیزیکی از جمله عوامل مهم در برآورد نیاز سازمان تجهیزاتی کاملا اورجینال و با کیفیت بالا می باشد.

توجه به این نکته ضروریست که افراتک کارائی و قیمت را برای کارفرما یا مصرف کننده در اولویت قرارداده و تجیهزات شبکه توصیه شده و تامین شده از سوی این شرکت با مناسبترین قیمت در بازار پیشنهاد می گردد و نفع این شرکت از این کار اعتماد مشتری و مراجعه های بعدی و عقد قرارداد های پشتیبانی و یا اجرای پروژه هایی است که خریدار / کارفرما / مصرف کننده بر حسب اعتماد از افراتک به این شرکت واگذار می نماید.

در زمان طراحی یک شبکه، سوالات متعددی مطرح می گردد:

• برای طراحی یک شبکه از کجا می بایست شروع کرد؟
• چه پارامتر هائی را می بایست در نظر گرفت؟
• هدف از برپا سازی یک شبکه چیست؟
• انتطار کاربران از یک شبکه چیست؟
• آیا شبکه موجود ارتقاء می یابد و یا یک شبکه از ابتدا طراحی می گردد؟
• چه سرویس ها و خدماتی بر روی شبکه ارائه خواهد شد؟
• چگونگی تامین تجهیزات مورد نظر؟
• و …حال آنکه شرکت فنی مهندسی نوآوران افراتک هوشمند به دلیل ارتباط روزانه با رنج وسیعی از تجهیزات شبکه، زیرساخت و مخابراتی و کار تخصصی، فنی و پشتیبانی بر روی این نوع تجهیزات، کارفرمایان و مصرف کنندگان را برآن می دارد تا برای انتخاب و خرید تجهیزات شبکه مصرفی خود با قیمت مناسب و کارائی لازم از گروه افراتک مشاوره و حتی خرید نمایند. کلیه تجهیزات شبکه توصیه شده از سوی افراتک قبلا از سوی همکاران ما تست شده و در پروژه های مختلف مورد استفاده و ارزیابی قرار گرفته است.