فورتی کلاینت چیست ؟

فورتی کلاینت یک راه حل نرم افزاری مبتنی بر مشتری است که طیف وسیعی از ویژگی های امنیتی را برای رایانه های رومیزی و لپ تاپ ارائه می دهد. هنگامی که فورتی کلاینت در ارتباط با دستگاه‌های فورتیگیت (FortiGate ) استفاده می‌شود، رمزگذاری IPsec و SSL ، بهینه‌سازی WAN، انطباق با نقطه پایانی و احراز هویت دو مرحله‌ای را ارائه می‌دهد.فورتی کلاینت (FortiClient ) فیلترینگ وب از راه دور، ارائه امنیت وب و فیلتر محتوا را فراهم می کند. فایروال برنامه وب، حفاظت در برابر بات نت و کنترل ترافیک برنامه های کاربردی شامل برنامه های کاربردی مبتنی بر وب و نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) را فراهم می کند. ویژگی امنیت نقطه پایانی FortiClient ، امنیت جامع و پویا را برای نقاط پایانی شبکه فراهم می کند.فورتی کلاینت FortiClient یک راه حل امنیتی جامع  آل این وان‌ یا «همه در یکی!» می باشد که قدرت مدیریت تهدید یکپارچه فورتیگیت را به نقاط انتهایی شبکه مانند دسکتاپ ها، لپ تاپ ها، تبلت ها و گوشی های هوشمند توسعه می دهد. فورتی کلاینت به هر دستگاهی اعم از واقع شده در سازمان یا از راه دور ، ثابت یا موبایل امکان ادغام و یکپارچگی با فورتی گیت سازمان را می دهد. همینطور  FortiClient دردسرهای مدیریت چندین نقطه پایانی را از بین می برد ، بدین ترتیب کاربران و کاربران مهمان در هر مکان و زمانی با بازدهی بهتر و بدون به خطر افتادن امنیت کار می کنند.

ویژگی ها و مزایای FortiClient

  • بهبودحفاظت از نقاط پایانی با گسترش سیاست های امنیتی شرکت
  • امنیت یکپارچه سرتاسری با کنترل نقاط پایانی ، مدیریت و نظارت متمرکز
  •  هزینه کل مالکیت کمتر
  • فورتی کلاینت  SSL و IPSec VPN، فایروال برنامه، اسکن آنتی ویروس وضد جاسوس افزار، فیلترینگ وب، اسکن آسیب‌پذیری، بهینه‌سازی WAN و موارد دیگر را ارائه می‌کند.
  • یکپارچه شده با فورتی گیت و فورتی آنالایزر برای مدیریت مرکزی و ثبت گزارش

یکپارچه سازی Fortinet Security Fabric در فورتی کلاینت قابلیت دید نقطه پایانی را از طریق تله متری فراهم می کند و همینطور تضمینی است که تمام اجزای Security Fabric مانند فورتیگیت، فورتی آنالایزر ، AP، EMSهای مدیریت شده، سوئیچ های مدیریت شده و فورتی سندباکس یک دید یکپارچه از نقاط پایانی به منظور ارائه ردیابی و آگاهی و گزارشات دارند.  تونل های (VPN) و یا تونل های جدید و خودکار ZTNA اتصال از راه دور ایمن را فراهم می کنند.


فورتی کلاینت برای تشخیص زودهنگام و جلوگیری از تهدیدات پیشرفته، نقاط پایانی را در سکیوریتی فابریک Fortinet ادغام می کند. این یکپارچگی ، قابلیت دید نقاط پایانی داخلی ، کنترل انطباق، مدیریت آسیب‌پذیری و اتوماسیون را ارائه می‌دهد. FortiOS و FortiAnalyzer از هوش تله متری نقطه پایانی FortiClient برای شناسایی شاخص های سازش استفاده می کند. با اتوماسیون مدیران می توانند در زمان واقعی تهدیدات سایبری را بررسی و سیاست هایی را برای خودکارسازی پاسخ ها، از جمله قرنطینه کردن موارد مشکوک تنظیم کنندو از حملات سایبری آسان به نقاط پایانی جلوگیری نمایند.

فورتی کلاینت ZTNA با سیستم عامل FortiOS برای فعال کردن دسترسی ایمن به برنامه ها کار می کند . بدون توجه به این که آیا کاربر داخلی یا دورکار است. هر جلسه با یک تونل خودکار و رمزگذاری شده از FortiClient به FortiOS شروع می شود. گیت وی برنامه ZTNA برای تأیید کاربر و دستگاه و اعطاء دسترسی در صورت تایید برای جلسه می باشد. همچنین می توان از احراز هویت چند عاملی برای ارائه یک لایه اضافی امنیتی استفاده کرد .

فورتی کلاینت به سازمان ها کمک می کند تا سطح حمله را با اسکن آسیب پذیری و آپدیت خودکار اختیاری ترکیب شده با اصول دسترسی اعتماد صفر کاهش دهند ، این رویکرد
می تواند وضعیت بهداشت امنیتی یک سازمان را افزایش دهد.

FortiClient فیلترینگ وب از راه دور، ارائه امنیت وب و فیلتر محتوا را فراهم می کند. فایروال برنامه وب، حفاظت در برابر بات نت و کنترل ترافیک برنامه های کاربردی شامل برنامه های کاربردی مبتنی بر وب و نرم افزار به عنوان یک سرویس (SaaS) را فراهم می کند.FortiClient با ادغام با FortiClient Cloud Sandbox و استفاده از اطلاعات تهدید جهانی FortiGuard، از سوء استفاده از بدافزارها و آسیب پذیری های پیشرفته جلوگیری کرده
و بدین ترتیب تمام فایل های دانلود شده در نقاط پایانی FortiClient را در زمان واقعی تجزیه و تحلیل کنند. میلیون‌ها کاربر FortiClient و FortiSandbox در سراسر جهان اطلاعات مربوط به بدافزارهای شناخته شده و ناشناخته را با پلتفرم اطلاعاتی تهدیدات فورتی گارد مبتنی بر ابر به اشتراک می‌گذارند. FortiGuard به طور خودکار اطلاعات را با نقاط پایانی FortiClient به اشتراک می گذارد تا در برابر تهدیدات در حال ظهور محافظت شود.

FortiClient گزینه های انعطاف پذیری را برای اتصال VPN فراهم می کند. از هر دو لایه سوکت های امن (SSL) و امنیت پروتکل اینترنت (IPsec) VPN پشتیبانی می کند. ویژگی تقسیم تونل به کاربران از راه دور در VPN های SSL اجازه می دهد تا بدون نیاز به عبور ترافیک از طریق headend VPN شرکتی، مانند یک تونل SSL VPN معمولی، به اینترنت دسترسی داشته باشند. این ویژگی تأخیر را کاهش می دهد که تجربه کاربر را بهبود می بخشد. در عین حال، FortiClient شامل محافظت هایی برای اطمینان این که تراکنش های مبتنی بر اینترنت نمی توانند به اتصال VPN برگشته و شبکه شرکت را به خطر بیندازند، می باشد.
علاوه بر اتصال از راه دور ساده، FortiClient تجربه کاربری از راه دور را با ویژگی هایی مانند اتصال خودکار و VPN همیشه روشن و همچنین انتخاب دروازه پویا VPN ساده می کند. همچنین می توانید از احراز هویت چند عاملی برای ارائه یک لایه امنیتی اضافی استفاده کنید.

حملات باج افزار اخیرا افزایش یافته است. FortiClient حفاظت جدیدی در برابر باج افزار ها ، با توانایی برگرداندن تغییرات ایجاد شده توسط برنامه های مخرب و همینطور بازگرداندن عملکرد نقاط پایانی به حالت قبل از آلوده شدن ایجاد می کند.