FortiSASE چیست؟

FortiSASE SIA یک سرویس ارائه شده در فضای ابری که به صورت اختصاصی برای تامین امنیت کاربران خارج از شبکه سازمان طراحی شده است.  این پلتفرم مبتنی بر ابر مقیاس پذیر توسط سیستم عامل FortiOS پشتیبانی می شود و به سازمانها این امکان را می دهد تا FWaaS، IPS، DLP، SWG و سندباکس را به نیروهای کار از راه دور گسترش دهند.وب و ایمیل دو بردار حمله رایج برای ورود بدافزار به یک سازمان هستند . به خصوص کاربرانی که دورکاری می کنند، در مقایسه با زمانی که در شرکت هستند و از شبکه سازمانی استفاده می کنند ، محافظت نمی شوند. برای سازمانها اطمینان از اینکه سطح امنیتی شبکه ای که کاربر در زمان دورکاری استفاده می کند، به اندازه امنیت شبکه سازمانی باشد ، بسیار مهم است.

بالابردن امنیت شبکه برای نیروی دور کار

FortiSASE SIA امنیت را به عنوان یک سرویس برای کاربران ، در مواقعی که آنها خارج از حفاظت شبکه شرکتی و در حال دورکاری هستند ، فراهم می نماید. ابتدا فورتی کلاینت (FortiClient ) تشخیص می‌دهد که کاربر خارج از شبکه است و سپس ترافیک را به سرویس FortiSASE SIA تونل می‌کند. در FortiSASE ، سیاست های امنیتی شرکت را می توان به صورت هوشمند اجرا کرد و بدین ترتیب خطر عدم محافظت از دستگاه‌های مدیریت شده شرکتی در اینترنت را به حداقل رساند.


ویژگیهای برجسته FortiSASE :

  • مدل تحویل SASE

FortiSASE SIA یک راه حل امنیتی ابری به عنوان یک سرویس ارائه شده توسط شرکت فورتی نت با استفاده از Fortinet Security Fabric است که به کاربران اجازه می دهد بدون توجه به موقعیت مکانی، از مزایای فایروال به عنوان سرویس (FWaaS)، دروازه وب امن  (SWG) و سایر ویژگی های امنیتی استفاده نمایند.

  • پشتیبانی شده توسط FortiOS

سیستم عامل FortiOS قلب Fortinet Security Fabric است. سیستم عامل FortiOS ، فناوریهای شبکه و امنیت را قادر می‌سازد تا در تمام محیط‌ها به طور یکپارچه با هم کار کنند و از کاربران بر اساس بهترین اطلاعات تهدید در کلاس کاری خود و بهبود تجربه کاربر محافظت کنند. این رویکرد جامع، شکاف‌های امنیتی را برای نیروهای کار از راه دور حذف می‌کند و واکنش‌ها به حملات و نقض‌ها را تسریع می‌کند.

  • حفاظت در سطح جهانی

FortiSASE SIA با دریافت پشتیبانی سازمان تحقیقاتی فورتی گارد (FortiGuard Labs ) ، خدمات حفاظت در زمان واقعی را برای نیروهای کار از راه دور ارائه می‌ دهد. این کار را با تجزیه و تحلیل مداوم اطلاعات تهدیدات واقعی که از بیش از 5.6 میلیون حسگر مستقر در سطح جهان جمع آوری شده است، انجام می دهد. سپس از هوش مصنوعی پیشرفته برای شناسایی ناهنجاری‌ها و الگوهای مشکوک استفاده می‌شود . این اطلاعات جمع اوری شده در نهایت منجر به استقرار سیاست های حفاظت‌های جدیدی که به‌طور خودکار از طریق یکپارچه‌سازی بومی با FortiOS توزیع می‌شوند ، خواهد شد. که این رویکرد کاملا یکپارچه ،حفاظت خودکار به موقع و هماهنگ از تهدیدات شناخته شده و ناشناخته را در کل چرخه حیات حمله تضمین می کند.

  • مدل OPEX مقیاس پذیر

بر اساس مدل قیمت‌گذاری سالانه در هر دستگاه، سازمان‌ها اکنون می‌توانند به جای محدود کردن سرمایه در سخت‌افزار مازاد، همبستگی رشد هزینه به کسب و کار و استفاده از امنیت را پیش‌بینی کنند.

  • شناسایی و تشخیص خطر

پیشگیری از نشت داده ها (DLP) ترافیک شبکه را برای یافتن اطلاعات حساسی که نباید از شبکه خارج شوند، کنترل می کند.FortiSASE SIA ترافیک را بر خلاف تعاریف رایج فرمت فایل و محتوا اسکن می کند و بر مدل داده استاندارد و همچنین داده های سفارشی ورودی توسط ادمین، برای شناسایی و توقف نشت فایل و دادهها اعمال نفوذ می کند.