معرفی محصولات و خدمات تخصصی جدید فورتی نت

امکانات امنیتی جدید و پیشرفته OT ، قابلیت‌های Fortinet Security Fabric را توسعه می دهد. این فناوریهای جدید، رسالت کمپانی فورتی نت را که کاهش تهدیدات امنیت سایبری برای سیستم‌های کنترل فیزیکی و صنعتی می باشد ، تقویت می‌کند.

فورتینت ، رهبر جهانی امنیت سایبری که باعث همگرایی شبکه و امنیت می‌شود، به تازگی محصولات و خدمات جدید و پیشرفته‌ای را برای محیط‌های فناوری عملیاتی (OT) به عنوان توسعه‌دهنده Fortinet Security Fabric معرفی کرد. Fortinet سازمان ها را قادر می سازد تا پلتفرمی از راه حل های یکپارچه برای کاهش موثر ریسک سایبری در محیط های OT و IT ایجاد کنند.

وضعیت امنیت OT

همزمان با افزایش رشد محیط‌های صنعتی ، ارتباط با اپلیکیشن های کاربردی خارجی و داخلی، دستگاه‌ها و شبکه‌های IT نیز افزایش یافته است. این مساله باعث گسترش سطح حمله به طور تصاعدی گردیده و دارایی‌های مهم OT در معرض تهدیدات پیشرفته و مخرب سایبری قرار گرفته است. گزارش وضعیت فناوری عملیات و امنیت سایبری شرکت فورتی نت در سال 2022 نشان داد که 93٪ از سازمان ها در سال گذشته یک یا چند نفوذ امنیتی داشته اند . 61٪ از نفوذها بر سیستم های OT تأثیر می گذارد. نقض‌های امنیتی این پتانسیل را دارند که زیرساخت‌ها، منابع و خدمات در مقیاس های گوناگون از اجتماعات محلی گرفته تا کل کشور را مختل کنند. سازمان‌ها باید امنیت محیط‌های OT خود را با یکپارچه‌سازی ابزارها و شیوه‌هایی برای کمک به کاهش خطرات امنیتی که ممکن است ناشی از عدم مشاهده و پاسخ‌دهی در زمان واقعی باشد، در اولویت قرار دهند.

ایمن سازی محیط های OT با Fortinet Security Fabric :

Fortinet با تاکید بر تعهد خود به امنیت OT، محصولات و خدمات جدید و پیشرفته ای را منتشر کرده است تا به سازمان ها کمک کند تا از محیط های OT خود بهتر محافظت کنند. راه‌حل‌های OT Fortinet به طور بومی در Fortinet Security Fabric ادغام شده‌اند تا به طور یکپارچه همگرایی و اتصال IT/OT را فعال کنند. که به بهبود دید و پاسخ در زمان واقعی در تمامی سطح حمله کمک می کند. همینطور به تیم های مرکز عملیات امنیت (SOC) قدرت می دهد تا در زمان خود برای پاسخگویی در کارخانه ها، مکان های ریموت و وسایل نقلیه کارآمدتر و موثرتر شوند.

محصولات جدید تخصصی فورتینت جدید

  • فایروال نسل جدید فورتی گیت FortiGate 70F Rugged :

FortiGate 70F Rugged Next-Generation Firewall (NGFW)

جدیدترین ویرایش اضافه شده به مجموعه فورتی گیت سری rugged ، که برای محیط های سخت طراحی شده است . FortiGate 70F Rugged دارای طراحی جمع و جور جدید با قابلیت های شبکه همگرا و امنیتی روی یک پردازنده است. فایروال FG70F دارای خدمات امنیتی درجه یک سازمانی مبتنی بر هوش مصنوعی فورتی گارد می باشد .این فایروال پوشش کاملی را برای امنیت محتوا، وب و دستگاهها با سرویس‌های اختصاصی OT و IoT ارائه می‌کند که به صورت بومی با SD-WAN، دسترسی به شبکه زیروتراست جهانی (ZTNA) و لبه LAN یکپارچه شده‌اند. کنترل کننده ها پشتیبانی 5G نیز از طریق ادغام با FortiExtender در دسترس است.


انتخاب یک راه حل SD-WAN مناسب برای محیط های فناوری عملیاتی

ZTN چیست ؟


  • FortiDeceptor :

فناوری فریب Fortinet برای تشخیص زودهنگام نقض سایبری و ایزولاسیون حمله، اکنون به عنوان یک دستگاه مقاوم صنعتی ، FortiDeceptor Rugged 100G ، برای محیط‌های صنعتی سخت و خشن در دسترس است. FortiDeceptor برای پشتیبانی از محیط‌های مختلف (دستگاه فیزیکی و ماشین مجازی) ، ابزارهای جدید OT/IoT/IT را ارائه می‌کند. برای مبارزه با تهدیدات و آسیب‌پذیری‌های نوظهور، ویژگی جدید در FortiDeceptor ایجاد شده است که بر مبنای تقاضا ایجاد فریب بر اساس آسیب‌پذیری‌های تازه کشف‌شده یا فعالیت‌های مشکوک را امکان‌پذیر می‌کند و حفاظت پویا و خودکار را در محیط‌های OT/IoT/IT فراهم می‌کند.

  • مدیریت ممتاز FortiPAM برای دسترسی امن ریموت :

برای دسترسی ایمن ریموت ، مدیریت دسترسی ممتاز درجه سازمانی را برای اکوسیستم های فناوری اطلاعات و OT ارائه می دهد. که شامل دسترسی ریموت ایمن به دارایی های حیاتی است که از طریق تأییدیه های دسترسی مبتنی بر گردش کار و ضبط ویدیوی جلسه تنظیم و نظارت می شود. FortiPAM همچنین از تبادل فایل ایمن و مخزن رمز عبور برای مدیریت تمام اعتبارنامه ها و مخفی نگه داشتن آنها پشتیبانی می کند. از ادغام با FortiClient، FortiAuthenticator و FortiToken برای فعال کردن ZTNA، ورود به سیستم و احراز هویت چند عاملی پشتیبانی می کند.

پیشرفت‌های جدیدی که به تیم‌های SOC زمان سریع‌تری برای پاسخ‌دهی در محیط‌های OT و IT می‌دهد عبارتند از:

  • داشبوردهای تجزیه و تحلیل امنیتی یکپارچه FortiSIEM اکنون شامل همبستگی رویدادها و نگاشت رویدادهای امنیتی به مدل Purdue است. همچنین شامل تجزیه‌کننده‌های داخلی برای راه‌حل‌های امنیتی OT، داشبورد MITER ATT&CK برای ICS (سیستم کنترل صنعتی) برای تجزیه و تحلیل تهدید خاص OT، و پشتیبانی از فناوری‌های دیود داده است.
  • FortiSOAR اکنون ویژگی هایی را برای کاهش هشدارهای اشتباه و فعال کردن اتوماسیون امنیتی و هماهنگ سازی در محیط های IT و OT ارائه می دهد. ویژگی‌ها عبارتند از داشبوردهای IT/OT که به سلسله‌مراتب مدل Purdue نگاشت شده‌اند، کتاب‌های راهنما مخصوص OT برای اصلاح تهدید، MITER ATT&CK برای ICS برای تجزیه و تحلیل تهدید، و یکپارچه‌سازی و اتصالات پیشرفته برای هوش تهدید.
  • سرویس امنیت صنعتی FortiGuard اکنون شامل بیش از 2000 امضای کنترل برنامه برای برنامه‌ها و پروتکل‌های OT است که از بازرسی عمیق بسته پشتیبانی می‌کنند. این سرویس همچنین شامل امضاهای جلوگیری از نفوذ برای بیش از 500 آسیب‌پذیری شناخته شده ICS است، بنابراین دارایی‌های آسیب‌پذیر را می‌توان با استفاده از نسل بعدی سیستم پیشگیری از نفوذ FortiGate به صورت مجازی اصلاح کرد.