فورتی نت، فورتی گیت fortinet fortigate
شرکت فورتی نت همواره جزء بهترین و بنام ترین ها در صنعت طراحی و ساخت محصولات امنیتی”Unified threat management  “UTM ارائه کننده راه حل های کامل امنیتی و تجهیزات و سیستم های امنیتی متنوع می باشد. فورتی نت به کارگیری فن آوری منحصر بفرد ASIC در محصولات خود و استفاده از آن در تمامی ماژول های امنیتی توانسته است که چندین سال متوالی برترین و پرفروشترین برند عرضه این گونه از محصولات در دنیا باشد. فورتی گیت، یکی از معروف ترین و بهترین UTM ها در دنیا می باشد و همچنین پر فروش ترین محصول شرکت فورتی نت است.
همچنین تنوع محصولات این شرکت باعث شده که از کوچکترین سازمان تا سازمان هایی نظیر ISP ها ، بانکها،ICP ها و سازمانهایی با پیچیدگی و گسترگی بسیار بیشتر به راحتی بتوانند با مناسبترین هزینه و بهترین عملکرد از محصولات فورتی نت استفاده نمایند و امنیت کامل و جامعی را در شبکه خود ایجاد نمایند.
محصولات مختلف شرکت فورتی نت
FortiGate : این محصول می تواند یک راه حل جامع و کامل جهت برقراری امنیت با مناسب ترین هزینه را فراهم نماید. با کمک این محصول خواهید توانست با ایجاد فایروال و پیاده سازی پروفایل های امنیتی شبکه خود را از نفوذ و ویروسها و حملات حفظ نموده و توانایی فیلترینگ محتویات وب و شناسایی هرزنامه ها را هم داشته باشید. کنترل محتویات ترافیک و Application ها را نیز می توان با این دستگاه انجام داد.
تمامی فورتی گیت ها از کوچکترین مدل تا بزرگترین آنها دارای ویژگیهای اصلی زیر می باشند :
 • Firewall, VPN, and Traffic Shaping
 • Intrusion Prevention) IPS)
 • Antivirus/Antispyware/Antimalware
 • Integrated Wireless Controller
 • Application Control
 • IPv6 Support
 • Web Filtering
 • Antispam
 • VoIP Support
 • Layer 2/3 routing
 • WAN Optimization & Web Caching
تجهیزات فورتی گیت حفاظت سطح بالایی را دربرابر حملات شبکه ای، ویروسها و خطرات ناشی از استفاده های از Applicationها و محتویات نرم افزارها بدست می دهد.
FortiWiFi : این محصول جهت برقراری امنیت شبکه های Wi-Fi استفاده می شود. در واقع این محصول دارای همان ویژگی های FortiGate می باشد و می تواند به عنوان یک Access Point در شبکه های وایرلس نیز باشد. تجهیزات FortiWiFi در واقع اضافه شدن یک دستگاه
Access Point 802.11 a/b/g/n به یک دستگاه فورتی گیت می باشد. با این نوع تجهیزات می توان امنیت شبکه های وایرلس را برقرار نمود.
این نوع محصولات شرکت فورتی نت تمامی قابلیتها و ویژگیهای فورتی گیتها را دارا می باشند که می توان در زیر به تعدادی از آنها اشاره نمود.
 • Firewall, VPN, and Traffic Shaping
 • Intrusion Prevention System) IPS)
 • Antivirus/Antispyware/Antimalware
 • Web Filtering
 • Antispam
 • Application Control) e.g., IM and P2P)
 • VoIP Support) H.323. and SCCP)
 • Layer 2/3 routing
این تجهیزات به راحتی تنظیم شده و مدیریت می شوند. همچنین توسط FortiManager و از راه دور قابل تنظیم هستند.

 

FortiAP : این محصول یک Access Point در شبکه وایرلس می باشد که همراه با FortiGate می تواند در جهت برقراری امنیت و کنترل شبکه های وایرلس استفاده شود.
FortiAnalyzer : این دستگاه یک سیستم ذخیره رویدادها، تجزیه و تحلیل و تولید گزارش از تمامی محصولات شرکت فورتی نت با امکانات اضافه تری نظیر vulnerability assessment (ارزیابی نفوذ) و (event correlation) ارتباط رخدادها.
فورتی آنالایزر دستگاهی جهت ثبت رخدادها، تجزیه و تحلیل آنها و تولید گزارش می باشد . این دستگاه می تواند رخدادهای تمامی تجهیزات و سیستم های فورتی نت و سایر دستگاههای که سازگار با syslog هستند را ذخیره نماید.
کاربران و مدیران شبکه می توانند به راحتی با فیلتر کردن عناوین رخدادها به رکوردهای مورد نظر خود دسترسی پیدا کنند.
این رخدادها شامل هرآنچه که در شبکه اتفاق می افتد است مانند رویدادها، تمامی جزییات ترافیک شبکه، رخدادهای سیستم آنتی ویروس و تشخیص حملات، سیستم ضدهرزنامه، کنترل محتویات وب، کنترل Application ها و سیستم کنترل محتویات ترافیکی. فورتی آنالایزر همچنین ویژکیهای پیشرفته دیگری مانند قرنطینه آرشیو فایلها، ارتباط بین رویدادها، ارزیابی نفوذ، تجزیه و تحلیل ترافیک، و بایگانی و آرشیو محتویات Email ها، محتویات messenger ها و فایلهای ردوبدل شده را دارا می باشد.
از مزایای استفاده از این تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره نمود :
 • با ثبت رخدادهای تمامی فورتی گیتها و سایر تجهیزات فورتی نت دید وسیعی از عملکرد شبکه ارائه خواهد داد.
 • با توانایی تولید بیش از ۳۰۰ نوع گزارش کمک خواهد نمود به خوبی شبکه مونیتور شده و درنتیجه به بهترین سیاست امنیتی، شناسایی الگوهای حملات دست خواهید یافت.
 • با بررسی و مونیتور کردن گزارشها مدیران شبکه قادر خواهند با اصلاح ساختارهای شبکه به کارآ ترین و موثرترین وضعیت برسند.
 • ویژگیریهای پیشرفته ای نظیر event correlation, forensic analysis, vulnerability assessment ابزار ضروری را برای حفاظت شبکه های پیچیده فراهم خواهد ساخت.
 • بیش از ۶ ترابایت ظرفیت ذخیره سازی رخدادها و انتخاب حالت RAID به مدیران اجازه خواهد داد ظرفیتهای داده ها را متوازن نموده و نیاز خود را برآورده سازند.
FortiManager : این محصول ابزاری است جهت مدیریت تمامی محصولات فورتی نت در یک شبکه. کنترل یکپارچه ، به روزرسانی، تنظیمات و مونیتورینگ آنها از قابلیتهای این دستگاه می باشد. خانواده سخت افزاری فورتی منیجر، نیازهای لازم برای مدیریت موثر انواع زیرساخت های امنیتی مبتنی بر فورتی نت، متشکل از چند دیوایس تا هزاران دستگاه سخت افزاری و نرم افزاری امنیتی سمت کاربر را تأمین می کند. این دستگاه می تواند با ارائه متمرکز سیاست های مبتنی بر تأمین، پیکربندی، و مدیریت به روز رسانی برای فورتی گیت، فورتی وای فای، فورتی میل و همچنین فورتی کلاینت را مهیا کند. فورتی منیجر باعث پایین آمدن TCO برای پیاده سازی شبکه های مبتنی بر فورتی نت در نتیجه پایین آمدن هزینه های استقرار و هزینه های عملیاتی شود .مدیران، دسترسی های مدیریتی را کنترل کرده و به راحتی می توانند توسط سیاست هایی ، سطح دسترسی های یک دامنه خاص را تعیین کرده با استفاده از تجمیع اطلاعات بدست آمده از محصولات سخت افزاری و نرم افزاری فورتی نت بر روی یک واحد مستقل مدیریت نمایند .
با استفاده از میزبانی محلی به روز رسانی های امنیتی ، فورتی منیجر می تواند زمان پاسخ دهی به درخواست های وب فیلترینگ را کوتاه و به بالابردن حفاظت از شبکه کمک کند .
مزایای فورتی منیجر :
 • پشتیبانی بیش از ۵۰۰۰ محصول و یا دامنه مجازی (VDOM) و ۱۲۰۰۰ نرم افزار فورتی کلاینت بر روی یک محصول سخت افزاری برای شبکه های بزرگ و کنترل موثر دستورات مدیریتی .
 • به حداقل رساندن هزینه های عملیاتی در حال اجزا و هزینه های استقرار زیر ساخت های امنیتی .
 • پایین آوردن هزینه های مدیریتی با گروه بندی دارایی ها و دیوایس ها و نرم افزار های جدید .
 • ردیابی ویرایش های انجام شده قابلیت دید ، کنترل و ممیزی را افزایش می دهد .
 • مدیریت ساده شبکه های پیچیده Mesh و Star در شبکه های مجازی خصوصی (VPN) .
 • نقطه ای برای توزیع مدیریت دارایی ها ، کنترل نکات امنیتی و به روز رسانی ها را بهبود می بخشد .
 • امکان ادغام با فورتی آنالایزر می تواند به خصوصیاتی نظیر تجزیه و تحلیل ، آنالیز ، اولویت بندی و گزارش گیری از وقایع امنیتی کامل منتج شود .

 

FortiMail : این محصول امنیتی پیشرفته را برای جلوگیری از ویروسها و هرزنامه ها در استفاده از Email Server فراهم می سازد. علاوه براینکه خود این محصول می تواند یک Mail Server امن باشد می تواند در جلوی یک آرایه از Email Server ها قرارگرفته و امنیت آنها را نیز فراهم نماید.
FortiWeb : این محصول فایروالی جهت برقراری امنیت application های تحت وب و XML می باشد که می تواند استفاده از این نوع کاربردها را امن نموده، شتاب دهد و یا Balance کند.
فورتی وب فایروالی جهت حفاظت، تعادل و سرعت بخشیدن به برنامه های کاربردی تحت وب و پایگاه های داده و هرگونه اطلاعاتی که بین آنها ردوبدل می شود می باشد. حفاظت از برنامه های کاربردی در سازمان های Large Enterprise، شرکت های ارائه دهنده خدمات و یا شبکه های ارائه دهندهCloud-Based توسط فورتی وب سبب کاهش زمان استقرار و ساده شدن فرایند مدیریت امنیت می گردد.
فورتی وب محصولی است از شرکت فورتی نت که موفق به اخذ گواهینامه ICSA در مورد دیواره آتش برنامه های کاربردی تحت وب شده است. آخرین مدل از این سری که مورد آزمایش قرار گرفتFortiWeb 1000C بود. گواهینامه های آزمایشگاه ICSA مستندی است از تعهدات Fortiweb به رعایت استانداردهای امنیتی در این صنعت. دستیابی به این گواهینامه تضمین می نماید که مشتریان این محصول از بهترین شیوه های امنیت در این صنعت برای تمام نیازهای کاربران برنامه های تحت وب بهره مند خواهند بود.
ویژگی ها و مزایا :
 • فورتی وب تنها محصولی می باشد که که یک ماژول اسکنر آسیب پذیری در درون فایروال برنامه کاربردی وب فراهم می کند که راه حل جامع و کاملی برای PCI DSS مورد نیاز نسخه ۶٫۶ می باشد.
 • فورتی وب امنیت برنامه های کاربردی وب را ضمانت کرده و محتوای حساس پایگاههای داده را با مسدود کردن تهدیداتی مانند cross-site scripting ، SQL injection ، buffer overflow ، file injection ، denial of service ، cookie poisoning ، schema poisoning و … امن می کند.
 • پشتیبانی ازPCI DSS 6.6 با حفاظت در برابر ۱۰ آسیب اول شناخته شده OWASP روی برنامه های کاربردی تحت وب.
 • ایجاد پروفایل های فعالیت کاربر بصورت پویا و خودکار بر پایه فعالیت های مجاز.
 • پردازشگر رمزگذاری SSL به زمان پردازش شتاب می دهد ، عملیات رمزنگاری را offload می کند و باعث کاهش نیازمندی های پردازش بر روی وب سرور می گردد .
 • Load balancing بر روی سرورها و مسیریابی بر اساس مبتنی بر محتوا سرعت برنامه را افزایش می دهد، بهره برداری از منابع سرور و برنامه های کاربردی را بهبود می بخشد.
 • متراکم سازی داده ها اجازه می دهد تا استفاده از پهنای باند کارآمدتر باشد و زمان واکنش را بهبود ببخشد.
 • تجزیه و تحلیل داده های آنلاین کمک می کند تا سازمان ها گزارشی از استفاده کاربران روی برنامه های کاربردی وب خود را با موقعیت جغرافیایی و توسط بردارهای متعدد داشته باشند.
FortiBalancer : این محصول جهت بهینه سازی دسترسی، کارآیی و تجمیع برنامه های کاربردی در شبکه های بزرگ و گسترده را فراهم می سازد.
FortiDB : این محصول ارزیابی نفود و آسیب پذیری، مونیتورینگ و نظارت و تواناییهایی جهت ممیزی و مدیریت پایگاههای داده ای حساس فراهم نموده تا از نفوذ به آنها جلوگیری نماید و ردیابی جریان اطلاعات بین آنها را انجام می دهد. FortiDB جامع ترین راه حل برای ایمن سازی پایگاه داده و برنامه های کاربردی مانند ERP ، CRM ، SCM و برنامه های کاربردی سفارشی شده است. خانواده FortiDB ایده آل برای شرکت های متوسط و بزرگ، مبتنی بر سرویس دهنده است و می تواند به کاهش زمان استقرار و پیچیدگی های حفاظت از پایگاه داده و برنامه های کاربردی کمک کند.

 

FortiScan این محصول مدیریت نفوذ و آسیب پذیری نقاط انتهایی، ارزیابی موجودی و دارایی سازمان، مدیریت اصلاح، ممیزی و گزارشگیری را فراهم می سازد.
فورتی اسکن راه حلی است برای مدیریت مرکزی شبکه های در سطح Enterprise که به سازمانها امکان بستن حفره های امنیتی و پیاده سازی نظارت مستمر برای ممیزی، ارزیابی و مطابقت با سیاست های فن آوری اطلاعات را برای کنترل و امنیت در سطح سیستم عامل می دهد .سازمانها متوجه زمان با ارزش برای استفاده آسان برای پیاده سازی و انطباق با استانداردهای امنیتی شامل (NIST SCAP, FDCC, PCI-DSS, SOX, GLBA, HIPAA) با به روز رسانی های مستمر برای اطمینان از مقررات پیاده سازی سیستم عامل ها شده اند .
FortiBridge : این محصول جهت برقراری اطمینان از تداوم عملکرد شبکه با bridge کردن اتوماتیک ترافیک شبکه در زمانهایی قطع برق و یا خرابی سیستم کاربرد دارد. برای اطمینان از فعالیت دایمی سرویس های حساس و بحرانی شبکه ها، فورتی بریج به صورت اتوماتیک ترافیک شبکه رادرصورت قطعی یکی از دستگاه های حساس شبکه به لینک پشتیبان انتقال میدهد.
FortiToken : این محصول جهت راه حلهای تشخیص هویت کاربرد دارد. با کمک این محصول می توان با تولید کلمه های عبور بصورت On-Time امنیت استفاده از Application ها را بالا برد.
FortiAuthenticator : این محصول جهت شناسایی کاربران استفاده می شود. استفاده از روشهای مختلف تشخیص هویت نظیر Radius، Tacacs+، LDAP از ویژگیهای این محصول می باشد.
FortiClient : نرم افزاری جهت برقراری امنیت کلاینتها، موبایلها و نوت بوکها و همچنین جهت برقراری ارتباطی امن بین این نوع تجهیزات با سیستمهای امنیتی فورتی نت.

فورتی نت، فورتی گیت fortinet fortigate

www.fortinet.com

مشخصات