انتخاب صحیح یک زیر ساخت قوی با قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا در یک مجموعه به شما این امکان را می دهد تا در هر شرایطی از جمله موقعیت های حساس و مهم، همچنان ارائه دهنده سرویسهای با کیفیت بالا را داشته باشید. یک زیر ساخت قوی با قابلیت اطمینان و انعطاف پذیری بالا، موجب افزایش کارآیی شده، همچنین زمینه استفاده از فن آوری های جدید در آینده را نیز فراهم خواهد نمود. سبد محصولات HP می تواند بسیاری از نیازهای کسب و کارها از زیر ساخت های اساسی تا برنامه های کاربردی پر طرفدار را پشتیبانی نماید. گیرنده خدمت از انتخاب گسترده ای از محصولات، خدمات و راه حل ها برخوردار می باشد و همراه با HP چندین نسل از توسعه سخت افزار و نرم افزار را تجربه نموده است. شرکت فنی مهندسی نوآوران افراتک هوشمند همواره اولویت های رقابتی را در زمان مختلف بررسی می کنند تا راه حل هایی برای افزایش درآمد، کاهش هزینه ها، چگونگی حفظ عملیات جاری در جهت پیشبرد اهداف سازمان های دولتی و خصوصی را به ارمغان آورد.

سرورهای رده ProLiant به سه گروه Rackmount و Towerو Blade تقسیم شده اند. در ادامه به معرفی هر گروه از سرورهای سری ProLiant می پردازیم:
Rackmount DL: این گروه از سرورهای HP ،سرورهایی با سایز کوچک،که به صورت فشرده با چگالی بالایی می باشند و قابلیت انعطاف پذیری و مدیریت بالایی دارند. همچنین برای محیط هایی با تعداد زیاد سرور مناسب هستند و جهت استفاده باید داخل رک قرار گیرند. در این گروه از سرورها می توان به مدلهای سریDL100 ، DL300 ، DL500 ، DL700 و DL900 اشاره نمود.
Tower ML: این گروه از سرورهای HP برای پشتیبانی از میزان حافظه دیسک و I/O بالا طراحی شده اند. در بخشهای مختلف از جمله سایتها، دیتا سنترها و … می توان از آنها استفاده نمود. همچنین برای استفاده نیازی به رک ندارند و به صورت Tower قرار می‌‌‌‌‌گیرند. البته در صورت نیاز می‌توان این سرورها را داخل رک قرار داد. در این گروه سرورهای مدلهای سریML100 و ML300 قرار دارند.
Blade BL: سرورهاى Blade سرورهایى هستند که از نظر فضا و مصرف انرژى بهینه سازى شده اند تا فضاى کمترى را اشغال کرده و انرژى پــایین تری را مصــرف کننــد. بــه طــور کلــى ســرورهــاى Rackmount فضا و کابل شبکه و برق کمترى را مصــرف مى کنند. در Case یا محفظه ، Blade چندین Blade سرور را مى توان نصب کرد. معماری این سرورهــا به این صــورت است که چنــدیــن ســرور را درون یک محفظــه قـرار می دهد. این سرور در دیتاسنتر به منظور کاهش فضا و بهبود مدیریت سیستم مورد استفاده قرار می گیرد. هر دو نمونه ایستاده یا سوار شده روی Rack توسط خود محفظه، تأمین برق می شوند و هرکدام از Blade ها، پردازنده، حافظه و در صورت نیاز هارددیسک مخصوص به خود را دارند. علاوه بر این موارد، تأمین نیروی برق می تواند اختیاری باشد. شکل زیر، سرور Blade محصول HP را نشان مى دهد. گروه blade سرورهای HP حالت تیغه‌ای دارند و به صورت کاملا فشرده و ماژولار طراحی شده اند. نحوه قرارگیری این سرورها در رک به صورت مجموعه ای بوده و تعداد ۸ یا ۱۶ عدد از آنها در محفظه های مخصوصی با عنوان C7000 و C3000 قرار گرفته و داخل رک نصب می‌شو ند. قابلیت انعطاف بالا و ساختار متفاوت، موجب کاهش هزینه های دیتا سنترها و بالا رفتن کیفیت سرویس دهی شده است .

محصولات ذخیره سازی اطلاعات
بدیهی است که محول کردن وظیفه ذخیره سازی و پشتیبان گیری(Backup) اطلاعات به سرورهای شبکه علاوه بر افزایش ریسک از بین رفتن اطلاعات بدلیل نداشتن سیستم های محافظتی مطمئن ذخیره سازی، باعث کاهش کارایی سرورها و تاثیر مستقیم بر کارایی شبکه می شود. سپردن وظیفه حفظ و بک‌ آپ‌ گیری اطلاعات به دستگاه های خاصی که برای این منظور طراحی شده‌اند علاوه بر مدیریت آسان، باعث بالا رفتن ضریب امنیت در حفظ اطلاعات شده و خسارت ناشی از دست دادن اطلاعات را به حداقل میرساند.
شرکت HP با سابقه بیش از چند دهه در صنعت ذخیره سازی اطلاعات و با همکاری شرکت های متخصص در این زمینه طیف وسیعی از محصولات تخصصی ذخیره سازی را با کاربری های متنوع به عرصه تکنولوژی اطلاعاتی عرضه می کند. با در نظر داشتن مفهوم ذخیره سازی اطلاعات به صورت Online و تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات به صورت Offline می توان محصولات HP را به شرح ذیل طبقه بندی نمود.

الف: محصولات ذخیره سازی اطلاعات مبتنی بر Hard Disk
این شاخه از محصولات دارای تنوع بسیار بوده که کارایی های متفاوتی را شامل می شود. لذا ما به توضیح برخی از این محصولات که در بازار ایران موجود و عملیاتی می باشد، می پردازیم.
محصولات ذخیره سازی آرایه ای DAS : D2600 – D3700
محصولات ذخیره سازی اطلاعات در محیط شبکه موسوم به NAS: StoreEasy 1000-8000
محصولات ذخیره سازی اطلاعات در محیط شبکه مبتنی بر فیبر SAN: 3PAR store serv 7000-20000, P2000 G3
محصولات مجازی سازی اطلاعات ، میزبانی اپلیکیشن‌ها، ایمیل‌ها و دیتابیس انواع مدیا MSA: MSA 1040 – MSA 2042
ب: محصولات Back Up گیری از اطلاعات و بازیابی اطلاعات
ذخیره سازی اطلاعات بر روی (Tape) نوار مغناطیسی
تهیه Back Up بر روی device هایی از یک درایو تا 64 درایو و قابلیت اتصال به محیط SAN باشد.
شاملDAT – LTO-5 – Ultrium :
دلایل استفاده از محیط SAN :
قابلیت مدیریت ، قابل دسترسی (با استفاده از قابلیت Disaster Recovery)، قابلیت توسعه ، افزایش سرعت (Load Balancing)

گروه افراتک در زمینه های فوق، آماده ارائه راه حل های متناسب با نیاز مشتریان محترم می باشد. جهت دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان این شرکت تماس حاصل نمایید. 6-22691134