فورتی گیت چیست ؟

تجهیز امنیتی منحصر به فرد فورتی گیت FortiGate ، محصول شرکت فورتی نت می باشد که به عنوان سیستم یکپارچه مدیریت تهدیدات نیز از آن استفاده می شود.فایروال های فورتی گیت از سری فایروال های نسل بعدی هستند و با قابلیت مدیریت یکپارچه بر فعالیت شبکه نظارت دارد . فایروال های Fortigate برخلاف تجهیزات امنیتی قدیمی که در لایه های مختلف شبکه به صورت Standalone استفاده می شدند و به همین دلیل سازمانها را با مشکلات بسیاری همچون هزینه های بالا ، نداشتن امکان نظارت کامل بر عملکرد تجهیزات و…  مواجه بودند ، دستگاههای فورتی گیت این مشکلات را ندارند.

هر دستگاه  FortiGate UTM محافظت در برابر تهدید را برای مشاغل مختلف با هر اندازه‌ای فراهم می‌کند . فایروال فورتی گیت از ویژگی‌های امنیتی شبکه مانند کنترل برنامه‌ها ، محافظت از تهدیدات دائمی پیشرفته ، فیلتر کردن وب و محتوا، شهرت IP، کنترل‌ یکپارچه WLAN ، سیستم جلوگیری از نفوذ ، جلوگیری از از دست دادن داده‌ها و ضد بدافزار، آنتی ویروس و آنتی اسپم پشتیبانی می‌کند .

شرکت فورتی‌نت تولیدکننده انحصاری پردازنده‌های شتاب‌دهنده ASIC است . یکی از دلایل عملکرد بسیار عالی FortiGate ها ، بهره‌گیری از تکنولوژی ASIC و نیز ادغام FortiOS با FortiASIC و نسلهای جدید CPU، می باشد.

فایروال فورتی گیت FortiGate از قطعه هایی به نام «واحد پردازش امنیت (SPU)» بهره می برند. با استفاده از SPUها، این فایروال ها می توانند خدمات امنیت هوشمند نظیر محافظت در برابر تهدیدها و بررسی SSL را با کارایی بالا و تاخیر بسیار اندک فراهم کنند.

فایروال فورتیگیت ، دوازده بار در Gartner Magic Quadrant ، عنوان برترین فایروال شبکه را کسب کرده است.

چرا بهتر است فایروال فورتی گیت بخریم؟

فایروال های نسل جدید  FortiGate (NGFW)  عملکردی عالی ، امنیت پیشرفته چند لایه و دید بهتر را برای محافظت در برابر حملات سایبری فراهم می کنندو در این حال پیچیدگی را نیز کاهش داده و مدیریت شبکه را ساده می‌کنند. شرکت فورتی نت مدل‌های مختلفی از FortiGate را برای برآورده کردن انواع نیازهای استقرار ارائه می‌دهد که شامل سری ۲۰ برای دفاتر کوچک و شعب خرده‌فروشی تا سریهای ۱۵۰۰ که برای شرکت‌های بزرگ بهینه شده می باشند.

  • قابلیت مدیریت هر تعداد از فایروال های فورتیگیت با نصب Forti OS
  • فورتی گیت قادر به تامین امنیت انواع دستگاه ها و برنامه ها می باشد.
  • سازگاری بالا با IPS ها و دیگر تجهیزات امنیتی شبکه.
  • استفاده از تکنولوژی FortiASIC جهت کاهش مصرف انرژی و افزایش بازدهی.
  • کنترل کامل دستگاه های WiFi در شبکه.
  • قابلیت روتینگ لایه 2 و 3
  • ضد هرزنامه ، ضد ویروس و ضد بدافزار
  • Intrusion Preventation(IPS)
  • WAN Optimization & Web Caching

با توجه به تنوع بالای فایروال های فورتی گیت و اطمینان از انتخاب صحیح محصولات fortigate متناسب برای نیاز هر سازمان، به راهنمای خرید fortigate مراجعه نمایید.