سیستم عامل FortiOS

FortiOS ، سیستم عامل شبکه فورتینت می باشد . سیستم عامل یا نرم‌افزار FortiOS هسته‌ اصلی  Security Fabric را تشکیل می‌دهد و همه اجزا را به هم متصل می‌کند تا از یکپارچگی دقیق در کل استقرار Fabric یک سازمان اطمینان حاصل کند.

سیستم عامل FortiOS بر  اساس هسته سیستم عامل لینوکس می باشد و در سیستم عامل موجود در محصولات FortiGate و FortiWiFi خود استفاده می کند که منحصراً تحت مجوز GNU GP هستند.

FortiOS یکی از امکانات و قابلیت های فورتی گیت می باشد.از آنجایی که نوآوریهای دیجیتال با سرعت بالایی در حال تکامل و گسترش هستند ، سازمانها باید در این مسیر از امنیت شبکه و اطلاعات خود در مواجهه با تهدیدات پیچیده و رو به رشد مطمعن باشند. گسترش سریع لبه شبکه، چالش‌های ناشی از سال‌ها افزودن محصولات امنیتی مجزای متفاوت ، هر کدام برای حل یک مشکل بدون توجه به یک استراتژی واحد امنیتی ، را تشدید کرده است. این راه‌حل‌های متفاوت نمی‌توانند با هم کار کنند و اطلاعات را به اشتراک بگذارند، زیرا در این صورت پیروی از یک خط‌مشی امنیتی منسجم و همچنین دید end-to-end غیرممکن می شود. تلاش برای نگهداری و نظارت بر راه‌حل‌های هیبریدی، سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و X-as-a-Service متعدد، بار تیم‌های امنیتی را بیش از حد زیاد می‌کند.

سیستم عامل  FortiOS فورتینت ، پایه و اساس Fortinet Security Fabric است که بسیاری از فناوری‌ها و موارد استفاده را در یک چارچوب مدیریتی و خط‌مشی ساده‌شده و واحد ادغام می‌کند.

موارد جدید در FortiOS 7.2

بیش از 20 سال اولویت دادن به تحقیق و توسعه ، شرکت فورتی نت را به عنوان نیروی محرکه نوآوری در امنیت سایبری قرار داده است و با انتشار FortiOS 7.2 ، استانداردهای صنعتی جدیدی را برای امنیت شبکه های همگرا تعیین می کند.

FortiOS 7.2 راه حل های SD-Branch، ZTNA و SASE را برای ارائه کامل ترین و ساده ترین تجربه شتاب دیجیتالی بهبود می بخشد.

برای دستیابی به اتوماسیون انتها به انتها ، FortiOS 7.2 توانایی ادغام چندین محصول امنیتی حتی در سطح حمله در حال گسترش را دارد.

fortios7.2

رویکرد شبکه‌ای مبتنی بر امنیت فورتی نت به‌طور منحصربه‌فردی برای فناوری‌های شبکه مدرن در تمامی لبه‌های شبکه طراحی شده است. که با این قابلیت می توان عملکردهای امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی را برای فعال کردن شتاب دیجیتال ایمن تعبیه کرد. FortiOS 7.2 بیشتر همگرایی شبکه و امنیت را در سراسر NGFW، SD-WAN، LAN Edge، 5G، ZTNA و موارد دیگر اجرا می کند.

SD-Branch: کامل ترین راه حل صنعت برای ایمن سازی انشعاب از لبه WAN به لبه LAN شامل 5G Wireless WAN، SD-WAN، امنیت NGFW و تجهیزات LAN در یک راه حل همگرا می باشد. FortiOS 7.2 ویژگی‌های استقرار خودکار و هماهنگ‌سازی اضافی را برای راه‌اندازی و مدیریت شبکه‌های شعب در مقیاس جهانی حتی ساده‌تر و ایمن‌تر معرفی می‌کند.

FortiOS 7.2 ، فایروال فورتیگیت FortiGate را به اولین فایروال نسل بعدی که از HTTP/3.0 پشتیبانی می کند و دید و محافظت بیشتری را برای استانداردهای HTTP در حال ظهور ارائه می دهد تبدیل می کند .فورتیگیت های نسل جدید ، سرعت مورد نیاز شتاب دیجیتال را نوید می دهند.

بهبود در سراسر فابریک :افزودن آیتم های ارتقا در کل مجموعه شبکه ، نقطه پایانی و راه‌حل‌های ابری فورتینت که در FortiOS 7.2 معرفی شده‌اند، Fabric امنیتی Fortinet و توانایی فورتینت را برای ادغام محصولات امنیتی در یک پلتفرم گسترده، یکپارچه و خودکار افزایش می‌دهند.

فورتی نت گزینه های احراز هویت قوی و انعطاف پذیر، FortiAuthenticator on-prem و VM-based و سرویس های جدید احراز هویت مبتنی بر ابر که برای برنامه ها و منابع موجود در فضای ابری ایده آل است، را در نسخه جدید FortiOS معرفی می کند. فورتی نت همراه با احراز هویت چند عاملی بدون رمز عبور جدید مبتنی بر FIDO (MFA)، خدمات احراز هویت آسان‌تر و ایمن‌تری را به محیط‌های ترکیبی امروزی ارائه می‌کند.