vSRX فایروال مجازی

فایروال های مجازی جونیپر سری vSRX

فایروال مجازی Juniper vSRX همان ویژگی‌های فایروال‌های فیزیکی سری SRX را ارائه می‌کند، از جمله قابلیت‌های فایروال هسته و نسل بعدی، شبکه‌سازی و مدیریت چرخه حیات خودکار، همگی به صورت مجازی‌سازی شده. خدمات امنیتی قابل مقیاس‌پذیری را برای مطابقت با تقاضای شبکه ارائه می‌کند و تا سرعت 100 گیگابیت در ثانیه کار می‌کند.

vSRX از شبکه های تعریف شده با نرم افزار Juniper Contrail (SDN) و راه حل های SDN شخص ثالث پشتیبانی می کند. همچنین با ابزارهای هماهنگ سازی ابری مانند OpenStack ادغام می شود.

با افزایش نفوذ رایانش ابری و مجازی سازی، و تکامل مراکز داده، مجموعه جدیدی از چالش ها برای متخصصان IT به وجود می آید. در حالی که همچنان نیاز به امنیت شبکه فیزیکی در مراکز داده وجود دارد، سازمانها همچنان در بعضی بخشها از رایانش ابری استفاده می کنند و در نتیجه موجب ایجاد محیطهای ترکیبی می شوند.

ترکیبی از بارهای مرکز داده فیزیکی و مجازی به وجود آمده است. این مدل مراکز داده منجر به ایجاد برخی از بارهای کاری مانند سرورهای فیزیکی توسط فایروال های فیزیکی می شود. در حالی که از سویی ماشین های مجازی (VM) در معرض خطر هستند، زیرا روش های امنیتی سنتی دید صفر zero visibility در ترافیک VM به اندازه کافی کارا نیستند. برای رفع این نگرانی،  Juniper Networks Firefly Host را با پلت فرم سری SRX مبتنی بر سیستم عامل Junos ادغام کرده است تا حفاظت از محصولات سری SRX را در محیط های مجازی گسترش دهد.

vSRX یک راه حل امنیت مجازی یکپارچه و کامل مهیا می کند که شامل فایروال مرکزی، شبکه مستحکم، خدمات امنیتی پیشرفته در لایه های 4-7 و توانایی های مدیریت چرخه عمر اتوماسیون شده است.

ویژگیهای vSRX

پیشگیری از تهدید پیشرفته
Juniper Advanced Threat Prevention
حفاظت از تهدید با جعبه‌شنودی بدافزار، فیدهای اطلاعاتی تهدید ، اطلاعات ترافیک رمزگذاری‌شده برای شناسایی بدافزار پنهان در ترافیک رمزگذاری‌شده با SSL.

فایروال نسل بعدی
شناسایی و کاهش تهدیدات از طریق ویژگی‌های فایروال نسل بعدی (NGFW)، از جمله سیستم جلوگیری از نفوذ (IPS)، امنیت برنامه (AppSecure)، شناسه کاربر و کنترل‌های دسترسی مبتنی بر نقش، و امنیت محتوا (آنتی ویروس شبکه، آنتی ویروس – هرزنامه و فیلترینگ پیشرفته وب).

Juniper Secure Connect
    و مسیریابی پیشرفته را ارائه می کند   Ipsec، NAT   اتصال مستحکم و ویژگی های مسیریابی شامل
حفاظت از بار کاری ابر عمومی
حفاظت بی‌خطری را برای بارهای کاری در ابرهای عمومی AWS، Microsoft Azure، و Google Cloud Platform Marketplace ارائه می‌کند.

Network Agility

از SDN و مجازی سازی توابع شبکه (NFV) از طریق ادغام با Contrail و راه حل های SDN شخص ثالث پشتیبانی می کند.