راهنمای کلاس‌ آنلاین و وبینار

«شرکت فنی-مهندسی نوآوران افراتک هوشمند» در جهت یاری به مخاطبین اقدام بر برگزاری کلاس آنلاین و وبینار نموده است. برای برگزاری کلاس آنلاین و وبینار از نرم‌افزار Adobe Connect استفاده می‌شود. تقاضا می‌کنیم پیش از برگزاری کلاس‌/وبینارها راهنمای زیر را مطالعه و از اجرای همه توصیه‌های ذکر شده اطمینان حاصل فرمایید.

 

ورود به کلاس آنلاین و وبینار

 

۱- اگر پیش از این نسخه‌های قدیمی‌ترِ نرم‌افزار Adobe Connect را روی سیستم خود نصب کرده‌اید، لطفا آن‌را Uninstall کنید تا بتوانید آخرین نسخه آن‌را نصب کنید.

 

download-windows-افراتک
download-MacOS-افراتک
download-Android-افراتک

 

در صورتی که از سیستم‌عامل ویندوز استفاده می‌کنید، نرم‌افزار Adobe Flash Player را نیز از طریق لینک زیر دانلود و نصب بفرمایید.

 

 
download-Flashplayer-افراتک
 

 

توجه: در صورتی که برای شرکت در کلاس‌/وبینارها از مرورگر استفاده می‌کنید، لطفا از به‌روز بودن مرورگر خود اطمینان حاصل فرمایید.

 

۲- هر کلاس آنلاین/وبینار دارای یک لینک است که میزبان هر جلسه آن ‌ را در اختیار شرکت‌کنندگان قرار می‌دهد. با وارد شدن به لینک مدنظر، تصویری مشابه تصویر زیر را مشاهده می‌نمایید:

 

Guest-AdobeConnect-افراتک

 

در صورتی که میزبان جلسه به شما username و Password اختصاص داده است، گزینه Registered User را انتخاب نمایید. حال نام کاربری و کلمه عبور خود را وارد و گزینه Enter Room را انتخاب بفرمایید.

 

 
RegisteredUser-AdobeConnect-افراتک-کلاس و وبینار آنلاین
 

 

در صورتی که میزبان جلسه، جلسه را برای ورود کابران میهمان (Guest) باز گذاشته است، می‌توانید گزینه Guest را انتخاب کنید. حال یک نام (Name) برای خود وارد نمایید و در نهایت گزینه Enter Room را بزنید.

 

 
Guest-AdobeConnect-افراتک-کلاس و وبینار آنلاین
 

 

۴- بعد از انتخاب گزینه Enter Room، پنجره‌ای مشابه با پنجره زیر نمایان می‌شود. در اینجا باید انتخاب کنید که می‌خواهید با استفاده از مرورگر در کلاس شرکت کنید یا اینکه با استفاده Adobe Connect (که در مرحله اول همین راهنما نصب کردید) در کلاس شرکت نمایید. توصیه می‌شود در صورتی که با استفاده از تبلت و موبایل در جلسه شرکت می‌کنید، از Adobe Connect استفاده نمایید. همچنین در صورتی که با استفاده از لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی در جلسه شرکت می‌کنید گزینه مرورگر را انتخاب نمایید.

 

کلاس و وبینار آنلاین-AdobeConnect-افراتک