FortiGate 4800F سریعترین فایروال فشرده جهان برای مراکز داده

کمپانی فورتی نت سریعترین فایروال فشرده جهان را برای مراکز داده در مقیاس فوق بزرگ و شبکه های 5G معرفی می کند.
سری جدید فایروال های فوق مقیاس FortiGate 4800F به شرکت ها و MNOها این امکان را می دهد که در عین گرفتن فضای کمتر ، برنامه های بیشتری را اجرا  و شبکه های خود را به طور مؤثرتری ایمن کنند.

فایروال FortiGate 4800F ، تنها فایروال مناسب برای پشتیبانی از مقیاس هایپر و 5G می باشد. فورتی گیت 4800F نه تنها سریع‌ترین فایروال فشرده در صنعت با ظرفیت 2.4 ترابایت بر ثانیه است، بلکه تنها فایروال 4RU در بازار است که شامل پورت‌های 400GE، 200GE و 50GE می‌شود . فورتی گیت 4800F به مشتریان و اپراتورهای شبکه تلفن همراه اجازه می‌دهد تا بدون ایجاد اختلال در عملیات ، مقیاس دقیقی از کسب و کار خود به دست آورند.

کمپانی فورتی نت ، یک رهبر جهانی در راه‌حل‌های امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار، جدیدا سری فایروال‌های فرامقیاس FortiGate 4800F را معرفی کرده که استانداردهای جدیدی را برای امنیت، مقیاس، عملکرد و نوآوری برای برآورده کردن الزامات در مقیاس های بزرگ و اپراتورهای شبکه 5G تلفن همراه تعیین می‌کنند.FortiGate 4800F با استفاده از 16 پردازنده شبکه نسل هفتم  (NP7)، بالاترین عملکرد را در بین فایروال های فشرده ارائه می دهد، فورتی گیت 4800f با رتبه بندی محاسبات امنیتی که تا 34 برابر عملکرد بهتری نسبت به راه حل های رقیب ارائه می دهد، از جمله توانایی پشتیبانی به طور متوسط ​​19 برابر اتصالات بیشتر در ثانیه.

شرکت های بزرگ و اپراتورهای شبکه تلفن همراه به طور مداوم در پی پیشبرد حجم کاری بیشتر در فضای بهینه هستند. وقتی صحبت از فایروال ها می شود، عملکرد بالاتر در یک دستگاه فیزیکی جمع و جور به این معنی است که امنیت به یک عامل برای پذیرش 5G تبدیل می شود و به ارائه دهندگان تلفن همراه اجازه می دهد موارد استفاده جدید را برای شرکت ها و صنایع حیاتی و زیرساخت ارائه دهند. همچنین تضمین می‌کند که مشتریان سازمانی مانند خرده‌فروشی الکترونیکی ، مؤسسات مالی و ارائه‌دهندگان ابری به عملکرد، مقیاس‌پذیری و امنیت مورد نیاز برای برآورده کردن نیازهای در حال افزایش کسب‌وکار دسترسی دارند. کاهش هزینه‌ها برای فضا، خنک‌کننده و موتور پردازنده ، مزایای اضافی برای دستیابی به عملکرد بالاتر در یک فاکتور شکل کوچک‌تر است.

FortiGate 4800F. با فایروال 4RU و رابط های 400GE، 200GE، و 50GE، این آخرین مدل از فایروال های پرچمدار Fortinet به MNOها امکان می دهد شبکه های 5G را با قابلیت های زیر ایمن کنند:

MNO : Mobile Network Operators

FortiGate 4800F شبکه های 5G را با قابلیت های زیر ایمن کنند:

 تسریع پذیرش 5G با اتصال IP ایمن و پشتیبانی از اتصالات 19 برابر بیشتر در ثانیه :

5G ارتباطات عظیم ماشین به ماشین را که به اتصال IP ایمن به محیط های غیرقابل اعتماد مانند اینترنت، سایت های لبه و ابر نیاز دارد را فعال می کند. FortiGate 4800F اپراتورهای تلفن همراه را قادر می سازد تا مقیاس و عملکرد گسترده ای را برای اتصال IP به شبکه ها و دامنه های خارجی با عملکرد عظیم NAT درجه حامل (CGNAT) و لاگین سخت افزاری ایمن کنند.

FortiGate 4800F ، در راستای ایجاد ظرفیتی که نیازهای امروز و آینده سازمانها را برآورده کند، از 25 میلیون اتصال در ثانیه پشتیبانی کرده تا به MNOها ظرفیت مورد نیاز برای رسیدگی به افزایش ترافیک و بارهای پایدار زیادی از اتصالات مشترک را بدهد. شرکت‌هایی که نیاز به عملکرد فوق‌العاده دارند می‌توانند چندین فایروال را در یک سیستم واحد همگرا و برنامه‌های کاربردی را میزبانی کنند و بدین ترتیب تجربه کاربری مطلوبشان را ارائه دهند.

امنیت ترافیک شبکه 5G دسترسی رادیویی  (RAN) و اتصال هسته با عملکرد 19 برابر سریعتر IPsec VPN :

با افزایش مقیاس 5G رادیو و اشتراک RAN بین اپراتورها برای کاهش هزینه ها، FortiGate 4800F یک دروازه امنیتی مقرون به صرفه (SecGW یا SEG) برای رسیدگی به مقیاس‌پذیری RAN و الزامات امنیتی 5G برای کاربر می باشد.

  • FortiGate 4800F همچنین امنیت فرامقیاس را برای مراکز داده در اندازههای بزرگ با قابلیت های زیر ارائه می کند:

اتصال داخلی فوق سریع 400G را برای مرکز داده فعال می کند:

FortiGate 4800F با پورت های 400GE در فرم فشرده 4RU،  سازمان ها را قادر می سازد تا داده ها را به طور ایمن با جریان های فوق سریع  متصل و تکثیر کنند . این جابه جایی داده با تضمین حفظ حریم خصوصی و محرمانه بودن اطلاعات مشتریان و شرکا انجام می شود. شرکت‌هایی که نیاز به عملکرد فوق‌العاده دارند می‌توانند چندین فایروال را در یک سیستم واحد همگرا کنند، برنامه‌های کاربردی را میزبانی و تجربه کاربری مورد نیاز را ارائه دهند.

با قابلیت 6 برابر بازرسی سریعتر  SSL ، نقاط کور حذف می کند:

به دلیل اینکه بیشتر از  95٪ از ترافیک امروزی رمزگذاری شده است، بازرسی SSL برای ایمن سازی شبکه بیشتر از هر زمان دیگری الزامی می باشد. در حالی که مسیرهای رمزگذاری شده برای امن تر کردن ترافیک هستند، اما به بدافزارها اجازه می دهند فعالیت های مخرب را پنهان کنند. FortiGate 4800F برای اینکه تمامی ترافیک رمزگذاری شده بازرسی شود و در عین حال با سرعت شبکه های امروزی مطابقت داشته باشد، بالاترین عملکرد بازرسی SSL صنعت و همچنین پشتیبانی از آخرین استاندارد TLS 1.3 صنعت را ارائه می دهد. همچنین تضمین می کند که نقاط کور شبکه با ایجاد دید کامل جریان های شبکه با متن واضح و رمزگذاری شده حذف می شوند.

ساختار فناوری اطلاعات ترکیبی را با تقسیم‌بندی VXLAN ایمن می‌کند:

شتاب دنیای دیجیتال فقط با معماری‌ ترکیبی علم فناوری اطلاعات که به‌طور یکپارچه به دارایی‌های اولیه و ابری متصل و ایمن می‌شوند، امکان پذیر می باشد. فایروال فورتی گیت FortiGate 4800F تقسیم‌بندی شبکه توسعه‌پذیر مجازی (VXLAN) را با شتاب سخت‌افزاری مقیاس‌پذیر امکان‌پذیر می‌کند و همچنین امکان ارتباط فوق‌العاده سریع بین سرویس‌های با مقیاس بسیار زیاد، مانند محاسبات، ذخیره‌سازی و برنامه‌هایی را که به طور مشترک بر روی پلتفرم‌های فیزیکی و مجازی میزبانی می‌شوند، را میسر می سازد .

در کل مجموعه فورتی گیت با فایروال های نسل بعدی و فوق مقیاس از سازمان ها در هر اندازه با ویژگی های زیر پشتیبانی می کند:

  • امنیت با کارایی بالا :

خدمات امنیتی مبتنی بر هوش مصنوعی FortiGuard حفاظت نوآورانه در زمان واقعی را برای تهدیدات شناخته شده و ناشناخته و حملات روز صفر ، از جمله IPS، DNS، AV و sandbox درون خطی، برای استقرار لبه مرکز داده و هسته  ارائه می کند.

  • از معماری‌های اعتماد صفر با ZTNA جهانی یکپارچه پشتیبانی می‌کند:

فورتی گیت به طور بومی اجرای دسترسی به شبکه اعتماد صفر جهانی (ZTNA) برای پشتیبانی از معماری‌های اعتماد صفر را پوشش می دهد. راه‌اندازی ZTNA  با فورتی‌گیت آنلاین یا مجازی تضمین می‌کند که خط‌مشی‌ها و کنترل‌های منسجم در همه محیط‌های عملیاتی، از جمله در چندین ابر، به صورت امن گسترش می‌یابند.