فورتی گیت FG3000F

شرکت فورتینت ، تامین‌کننده راه‌حل‌های امنیت سایبری گسترده، یکپارچه و خودکار، FortiGate 3000F را معرفی کرد،

جدیدترین فایروال نسل بعدی (NGFW) که به صورت هدفمند توسط واحدهای پردازش امنیتی(SPU) : NP7 و CP9 نیرو گرفته  ، این فایروالها  از سازمان‌ها در ساخت معماری‌های فناوری اطلاعات ترکیبی ( hybrid IT architectures ) که نوآوری دیجیتال و رشد کسب‌وکار را سرعت می‌بخشند ، پشتیبانی می‌کنند.

امکاناتی چون شبکه داخلی و همگرایی امنیتی، تقسیم‌بندی پویا شبکه، اتوماسیون و قابلیت‌های یکپارچه دسترسی به شبکه Zero Trust (ZTNA)، فورتیگیت 3000F را قادر می‌سازد که شبکه‌های فوق مقیاس‌پذیر و مبتنی بر امنیت را به طور یکپارچه و بدون به خطر انداختن عملکرد امنیتی همگرا کند.

FortiGate 3000F به روش های زیر به ایمن سازی دیتاسنتر و معماری هیبریدی فناوری اطلاعات کمک می کند:

مقیاس‌پذیری

FortiGate 3000F به ارائه مقیاس‌پذیری از طریق SPUهای ساخته‌شده در فورتینت ، از جمله NP7 و CP9 ادامه می‌دهد. اینها برای افزایش سرعت، مقیاس، عملکرد، کارایی و ارزشمندی راه‌حل‌های Fortinet طراحی شده‌اند و در عین حال تجربه کاربر را بهبود می‌بخشند، ردپا را کاهش می‌دهند و نیاز به انرژی را کاهش می‌دهند.

فورتی‌گیت 3000F در مقایسه با پیشنهادات رقابتی، 22 برابر بیشتر امتیاز محاسبات امنیتی برای جلسات فایروال همزمان  ارائه می‌کند.

FortiGate 3000F با استفاده از جدیدترین SPU NP7، بالاترین امتیاز محاسبات امنیتی صنعت را دارا می باشد.

شبکه های پیشرفته و کنترل برنامه های کاربردی:

FortiGate NGFW دارای پروکسی دسترسی بومی یکپارچه ZTNA است که به کاربران امکان می‌دهد از هر کجا و در هر زمان با احراز هویت مدام در حین ایجاد و حفظ انطباق و کنترل‌های امنیتی مؤثر به برنامه‌ها و منابع دسترسی داشته باشند، . NGFW های فورتی گیت به طور یکپارچه به شبکه و امنیت سرعت می بخشند و قابلیت های مسیریابی را برای جفت شدن با چندین ارائه دهنده در سمت WAN (شبکه گسترده) و ارتباط با طیف گسترده ای از فروشندگان در سمت LAN ( منطقه شبکه محلی) ارائه می دهند. بسیاری از شبکه های فورتی نت با جایگزینی روترها با یک دستگاه فورتی گیت که هم شبکه و هم امنیت را ارائه می دهد، عملیات خود را ساده کرده اند.

امنیت در کلاس اینترپرایز

راه حل های فورتی نت به طور یکپارچه شبکه، امنیت و خدمات ضروری فورتی گارد مبتنی بر AI/ML را در یک پلتفرم واحد ترکیب می کند و تیم های فناوری اطلاعات را قادر می سازد تا به طور مؤثر تهدیدهای داخلی و خارجی را مدیریت کنند، از انتشار  باج افزار و اختلالات تجاری و آسیب برند جلوگیری کنند. .

FortiGate خط‌مشی‌های محتوای پیشرفته‌ای مانند فیلتر کردن ویدیو برای سرویس‌های اصلی مانند YouTube، Vimeo و Dailymotion ارائه می‌دهد. شرکت‌ها می‌توانند خط‌مشی‌های انعطاف‌پذیری ایجاد کنند تا یک یا چند دسته و همچنین کنترل‌های امنیتی سخت‌گیرانه شبکه را که می‌توانند تا سطح کانال را مجاز یا مسدود کنند، ایجاد کنند. با عملکرد بازرسی SSL (از جمله TLS 1.3)، FortiGate NGFW پلتفرمی است که تهدیدهای پنهان در مسیرهای رمزگذاری شده را شناسایی می‌کند و حفاظت خودکار از تهدید را با کمترین نرخ کاهش عملکرد ارائه می‌دهد.

اتوماسیون و ساده‌سازی:

مرکز مدیریت فابریک فورتی‌نت ( The Fortinet Fabric Management Center) ، اتوماسیون و هماهنگ‌سازی شفافی را در سرتاسر Security Fabric، از جمله پشتیبانی از بیش از 470 شریک اکوسیستم، برای ساده‌سازی گردش‌های کاری در سطح سازمانی ارائه می‌کند. رویکرد API باز و رابط‌های متقابل محیطی آن نیز به ساده‌سازی و تضمین وضعیت امنیتی پایدار و اجرای آن در محیط‌های چند ابری کمک می‌کند.