گارتنر در سال 2021 در گزارش مربع جادویی خود که ان را Magic quadrant یا به اختصار MQ می نامند.فورتی‌نت را به عنوان برترین برند حوزه زیرساخت‌های شبکه گسترده یا همان WAN معرفی کرد.

حضور چندین ساله‌ فورتی نت در میان برترین های نمودار جادویی گارتنر نشان‌دهنده قدرت بالای فورتی گیت در حفاظت از شبکه است و در واقع این فایروال یکی از قدرتمندترین گزینه‌های این لیست از نظر حفاظت در برابر تهدیدات پیشرفته به شمار می‌رود.
فورتی نت یک پیشرو در مباحث امنیت سایبری می باشد که به بیش از 500000 مشتری در سراسر جهان خدمات ارائه می دهد و به تسریع سفر دیجیتال آنها با راه حل های مبتنی بر امنیت شبکه کمک می کند. فایروال‌های شبکه فورتیگیت که توسط یک سیستم‌عامل پشتیبانی می‌شوند ، چه فیزیکی، چه مجازی یا ارائه شده در فضای ابری ، برای محافظت از هر لبه در هر مقیاسی طراحی شده‌اند و در عین حال تجربه‌ای یکپارچه را برای کاربران و مدیران فراهم می‌کنند.

MQ” یک نام تجاری شناخته شده در بازار فناوری است که در اصل گزارشی از موقعیت شرکت های فعال در بازار گسترده فناوری را ارائه می دهد و میزان رشد و رقابت آن ها را به طور سالانه یا دوسالانه مورد بررسی قرار می دهد”

شبکه های مبتنی بر امنیت ، برای ایجاد امنیت در کلاس سازمانی ضروری است

فایروال های شبکه فورتی گیت برای ایجاد امنیت عمیق در بافت شبکه و سرعت بخشیدن به عملکرد شبکه با واحدهای پردازشگر امنیتی (SPU) ساخته شده،این فایروالها برای محافظت از هر لبه در هر مقیاسی طراحی شده اند. و با خدمات مجهز به AI/ML  فورتی گارد ، این محافظت نه تنها سریع‌تر، بلکه هوشمندتر، زمینه ای  و مؤثر است.

فایروال‌های شبکه فورتی گیت با پشتوانه بیش از 20 سال تجربه درنوآوری ، ترکیبی از نظارت کامل و وفاداری زیاد درپیاده سازی امنیت یکپارچه در کلاس سازمانی و اشتراک‌گذاری اطلاعات تهدیدات فراهم می کند. این نوآوری‌ها برای جلوگیری مؤثرتر از اختلالات کسب و کار و محافظت از سازمان‌ها در برابر تهدید فزاینده باج‌افزارها و سایر حملات سایبری طراحی شده‌اند.

برای رونق کسب و کارتان، امنیت خود را کنترل کنید

تعهد به نوآوری از طریق بیش از 716 اختراع و صدها مورد اختراع در انتظار ،بالاترین تعداد در صنعت  ،آشکار می شود. فورتی نت همچنین بیشترین تعداد فایروال های ارسال شده را دارد، بیش از 6.25 میلیون. واین کار را با یکی از ایمن‌ترین و کارآمدترین سیستم‌های مدیریت زنجیره تامین صنعت انجام می‌دهد تا زمان‌بندی تحویل مشتری را برآورده کند.

 فایروال های شبکه فورتی نت ، آینده امنیت سایبری را در دستان شما میگذارد.

فورتی نت همچنین در سال‌های 2019 و 2020 بالاترین امتیاز را برای ” استفاده موردی در زمینه قابلیت‌های ضروری فایروال‌های شبکه” در مرکز دادههای سازمانی گارتنر دریافت کرده است. بسیاری از بزرگترین مشتریان جهانی در زمینه های مختلف مالی، مراقبت‌های پزشکی ، سازندگان و تولیدیها، فدرال و سایر مشتریان، فایروال‌های شبکه فورتی گیت را برای محیط های بسیار بزرگ  (hyperscale )و محیط های مرکز داده ترکیبی شان استفاده می کنند. این انتخاب مشتریان در اندازه کلاس جهانی ، نشان دهنده تعهد فورتی نت به حمایت از پرچالش ترین محیط های شبکه امروزی است.

به فایروال‌های شبکه فورتی گیت ، بیش از پنجاه راه‌حل ساختاری یکپارچه و بالاترین تعداد اکتشافات روز صفر در صنعت ، اضافه شده است . همچنین فایروال‌های شبکه فورتی گیت مدیریت داده خودکار پیشرفته که برای معماری‌های ترکیبی فناوری اطلاعات امروزی طراحی شده است. را ارائه می‌کنند و در عین حال، آنها همچنین به طور ویژه برای پاسخگویی به نیازهای جدید نیروی کار و محافظت از محیط های ترکیبی طراحی شده اند. برای همین فایروال های شبکه فورتی گیت شامل مجموعه گسترده ای از نوآوری های پیشرو در بازار است:

حفاظت:

پیچیدگی و سرعت روزافزون حملات امنیت سایبری، از جمله باج افزار، احتمال سرقت داده ها و اختلالات شبکه را بالا می برد که می تواند موجب خدشه دار شدن نام برند و تاثیر منفی  بر درآمد  شود. به عنوان بخشی از یک استراتژی شبکه‌ای مبتنی بر امنیت، فایروال‌های شبکه فورتیگیت برای محافظت از هر کاربر، دستگاه یا لبه‌ای در هرموقعیت مکانی، یک دید جامع و با وفاداری زیاد را ارائه می‌دهند. و از آنجایی که آنها از خدمات فورتی گارد مبتنی بر هوش مصنوعی  AI/ML پشتیبانی می‌گیرند، می‌توانند کل معماری فناوری اطلاعات ترکیبی را با سیستم شناسایی خودکار تهدید و حفاظت در مقابل ان هماهنگ و ایمن کنند.

ادغام:

رهبران شبکه و امنیت باید راه حل هایی را برای حذف محصولات نقطه ای که باعث محدودیت نظارت و کنترل می شوند، تثبیت کنند. آنها به ابزارهایی جهت براورده کردن نیازهای تجاریشان به همراه امنیت نیاز دارند. فایروال های شبکه فورتی گیت به آنها اجازه می دهد تا موقعیت های امنیتی قوی را برای قوی ترین محیط ها ایجاد کنند. سیستم عامل مشترک و امنیت درمقیاس وسیع منجر به کاهش هزینه و پیچیدگی  برای دستیابی به هزینه کل قابل پیش بینی مالکیت برای سازمان ها می شود. فورتی‌نت با شبکه نرم‌افزارمحور خودترمیم و جامع خود بر بسیاری از اختلالات شبکه در زوایای مختلف، فائق آمده است. به لطف واحدهای پردازش امنیتی هدفمند، هیچ کندی و کاهش سرعتی در گستره شبکه مشهود نیست. همچنین کارایی عملگرهای شبکه با هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی در فورتی‌نت به حداکثر خود رسیده است.

از هر کجا کار کنید:

رهبران شبکه و امنیت همچنین به یک چارچوب امنیتی جامع که از انعطاف پذیری مکان کار پشتیبانی کند نیاز دارند. فایروال های شبکه FortiGate به طور بومی پروکسی دسترسی ZTNA را بدون نیاز به مجوزهای اضافی یکپارچه می کنند. این به کاربران راه دور اجازه می دهد تا با احراز هویت مداوم از هر کجا و در هر زمان به برنامه ها و منابع دسترسی داشته باشند. در عین حال، سیستم‌های AI/ML داخلی، انطباق و کنترل‌های مؤثر را تضمین می‌کنند.

اتوماسیون:

رهبران شبکه و امنیت باید بر ناکارآمدی ها و نقض های ناشی از عملیات دستی غلبه کنند. تنظیم یک خط مشی امنیتی منسجم برروی حجم کاریهای متغیر و گذرا  که معماری های ترکیبی و چند ابری را در بر می گیرد، به راحتی مسئولیت های عملیاتی مدیران را سنگین تر می کند. پیکربندی نادرست و تهدیدات نادیده گرفته شده که اغلب ازنتایج عملیات دستی هستند، به ناچار منجر به آسیب‌های شبکه می‌شوند. فایروال‌های شبکه فورتی گیت توسط یک مرکز مدیریت فابریک مدیریت می‌شوند که یک صفحه شیشه‌ای متمرکز و یکپارچه با بیش از 400 شریک اکوسیستم برای ساده‌سازی عملیات، هماهنگ کردن گردش‌های کاری و ارائه خط‌مشی منسجم برای معماری‌های ترکیبی فناوری اطلاعات/مرکز داده/ابر ارائه می‌دهد.

امنیت یکپارچه فورتی نت یا Security Fabric:

فایروال های سخت افزاری فورتی نت را می توان به عنوان مهم ترین و ایمن ترین فایروال های صنعتی در نظر گرفت. کمپانی فورتی نت، علاوه بر این که ارائه دهنده ی یکی از قدرتمندترین نرم افزارهای امنیتی در سراسر دنیا می باشد، جز یکی از معدود شرکت هایی است که پردازنده های ASIC مخصوص به خود را طراحی نموده است. ASIC یا تراشه های امنیتی فورتی نت، برای ارائه مدیریت شبکه و سرعت بالای آن ایجاد شده اند که می توان توسط آن ها و بدون به خطر انداختن امنیت شبکه، سازمان را توسعه داد.
فورتی نت برای مشاغل و سازمان های کوچک، روترهای مختلف و متنوعی در نظر گرفته است که هر یک از آن ها پهنای باند متفاوتی را برای عملکردهای مختلف ارائه می دهند. انتخاب روتر مناسب، بر اساس نیازهای مختلف سازمانی صورت می گیرد. لازم به ذکر است همه آن ها قادر به پشتیبانی از ویژگی های فایروال های قدرتمند این برند می باشند.

مدیریت شبکه از طریق یک کنسول واحد صورت گرفته و ارتباطات wired و wireless را به منظور نظارت جامع و ساده، طبقه بندی می کند. در ضمن امکان مدیریت و کنترل بر فضای ابری و همچنین سیستم نظارت از راه دور (remote) نیز وجود دارد.

مسلما بهترین راه استفاده از کل مزایا و امکانات ارائه شده توسط فورتی نت، استفاده از پکیج Security Fabric می باشد. این پکیج به طور خاص برای مشاغل کوچک طراحی شده که علاوه بر این که قدرتمندترین فایروال را ارائه داده، شامل راهکارهای جامعی برای حفاظت از دستگاه های endpoint می گردد و امنیت دستگاه ها و اپلیکیشن ها را بهبود می بخشد.