مقایسه سیسکو و فورتی نت

بر اساس نظرات کاربران واقعی در بازار امنیت شبکه . سیسکو امتیاز 4.5 ستاره از بازخورد 1440 کاربر و فورتینت 4.6 ستاره از بازخورد 2513 کاربر کسب کرده اند.

 گزارش گارتنر از مقایسه فورتی نت و سیسکو آسا

گزارش گارتنر از مقایسه فورتی نت و سیسکو آسا

با قابلیت های جدیدی که به فایروال های سری Firepower شرکت سیسکو اضافه شده است ، حال انتخاب بین محصولات شرکت سیسکو و فورتی نت مشکل گردیده است. هر دو تجهیز قابلیت ها و اعتبار قابل توجهی دارند. اما ، نکاتی به صورت کلان در انتخاب بین آن دو وجود دارد که می توان از آنها در انتخاب محصول استفاده نمود :

ویژگی سیسکو آسا چیست؟

Cisco ASA به راحتی با سایر محصولات فایروال سیسکو ادغام می شود. اگر شما آن را درک کنید، کار با اکوسیستم سیسکو نسبتاً ساده است. Cisco ASA شامل بازرسی ترافیک و همچنین موتور Firepower است که امکان دید و کنترل بهتر برنامه را فراهم می کند. همچنین اطلاعات جامع، نظارت بر ترافیک و تهدید را ارائه می دهد. سیسکوآسا قابلیت های عالی رمزگذاری و احراز هویت چند عاملی را ارائه می دهد. در نتیجه، برای یک تجربه کاری کاملاً روان از خانه ایده آل است.

IPS و آنتی ویروس دو مورد از محبوب ترین ویژگی های سیسکو فایرپاور Cisco Firepower هستند. فایروال های فایرپاور سیسکو ویژگی های امنیتی مانند فیلتر URL، جلوگیری از نفوذ و بازرسی را ارائه می دهند. در بیشتر موارد، سیسکو به عنوان یک فایروال قوی عمل می کند. Cisco Firepower بررسی کامل کاربران غیرقانونی را ارائه می دهد. این تحقیق برای ردیابی و درک بازدیدکنندگان سایت مفید است.

فایروال های فایرپاور سیسکو دارای قابلیت محافظت پیشرفته در برابر بدافزارها (Cisco Advanced Malware Protection (AMP)) و سندباکس که بدافزارهای شناخته‌شده و شناخته‌نشده را در بر دارد ، می باشند. همچنین در سیسکو فایرپاور ویژگی اولویت‌بندی تهدیدات (Prioritize Threats) ایجاد گردیده است .سیستم پیشگیری از نفوذ نسل بعدی (NGIPS) فایروال سیسکو، امکان دید بهتر بر روی محیط را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.سیسکو تالوس یک سازمان راهبر در حوزه‌ی تحقیقات و تحلیل هوش تهدید است که سبد NGFW سیسکو را تأمین می‌کند. تالوس حوزه‌های مختلف و جدید در زمینه بدافزارها، URLهای مخرب و آسیب‌پذیری‌های ناشناخته یا افشانشده را پیدا کرده و قواعدی را برای کاهش آن‌ها تدوین می‌کند .درنتیجه از مشتریان سیسکو محافظت می کند.

با استفاده از گزینه‌های مدیریتی سیسکو مانند : مدیر دستگاه فایرپاور (FDM) ، مرکز مدیریت فایرپاور (FMC) سیسکو و هماهنگ‌کننده دفاع سیسکو (CDO)  وضعیت امنیتی شما قوی‌تر شده، برای آینده آماده و تجهیز می‌شوید و مدیریت و سرپرستی انعطاف‌پذیرتری خواهید داشت.

ویژگی Fortinet FortiGate چیست؟

یکی از بهترین ویژگیهای فورتی گیت این است که می توان از این فایروال در محل یا در فضای ابری استفاده کرد. همچنین فورتیگیت دارای یک پلت فرم سازگار و قابل اعتماد است. از یک رابط واحد، می توانید کل شبکه را مدیریت کنید.

عملکرد کنترل Access point مستقیماً در فایروال های فورتیگیت تعبیه شده است. در نتیجه هیچ دستگاه اضافی مورد نیاز نیست. فورتی گیت دارای قابلیت فیلترینگ و VPN داخلی  است که یک ویژگی بسیار مفید محسوب می شود. راه اندازی VPN سایت به سایت نیز ساده است. در نتیجه، فورتی گیت یک انتخاب عالی برای کاربران ریموت است. علاوه بر این، آنتی ویروس و سیستم های جلوگیری از نفوذ IPS به قابلیت اطمینان و پایداری عمومی فایروال فورتیگیت کمک می کنند.

فورتیگیت دارای یکی از برجسته‌ترین دیتابیس‌ها در حوزه اپلیکیشن است . قابلیت کنترل اپلیکیشن (Application Control) فورتیگیت ، می‌تواند از کسب و کار در برابر اپلیکیشن‌های خطرناک حفاظت کند. فایروال فورتی گیت ، امکان دید و کنترل اپلیکیشن‌هایی که بر روی شبکه اجرا می‌کنید را برای شما فراهم می‌ کند.

فورتی گیت با داشتن قابلیت پیشگیری از حملات تهدیدات پیشرفته  ، همچون جلوگیری از بدافزارها، آنتی‌ویروس و سندباکس، فایل‌ها و بارهای مخربی که در شبکه کاربر جاری می‌شوند، متوقف شده و نمی‌‌توانند به کار خود ادامه دهند. بیش از 35،000 فایل مخرب در دقیقه متوقف می‌شوند.

عملکرد بالا یکی از اساسی‌ترین ویژگی‌های امنیت شبکه است که به ویژه در محیط‌های بسیار بزرگ و محیط‌هایی که دستگاه‌های بسیار زیادی به هم متصل می‌شوند، اهمیت بیشتری هم دارد. سیستم‌های سنتی برای امنیت شبکه نمی‌توانند در این محیط‌ها عمل کنند، اتصال امن را برقرار ساخته و نیازمندی‌های تجربه کاربری لازم را فراهم سازند. عملکرد امنیت، استاندارد لازم برای سازمان‌هایی است که در لبه نوآوری‌های دیجیتال کار می‌کنند؛ در یک چنین مقیاسی، حتی یک میلی‌ثانیه قطعی می‌تواند نتایج بسیار وخیمی را به بار آورد.

تهدیدات پیچیده و هدفمند، چالش‌های عمده‌ای را برای امنیت شبکه به وجود آورده‌اند. بهترین راهکارهای امنیت شبکه دارای یک هوش تهدید به‌روز هستند تا در برابر سوء استفاده‌ها، آسیب‌پذیری‌ها، Zero-dayها و حملات شناخته‌شده و حملاتی که قبلاً شناخته‌شده نبوده‌اند، محافظت به عمل آورند.

تفاوت های اصلی سیسکو فایرپاور و فورتیگیت

  • Cisco Firepower تکنیک های مسیریابی پیشرفته ای مانند IPS، CTR، AMP، و SSL/TLS را ارائه می دهد، در حالی که فورتینت  Fortinet VPN، ATP، RIP، BGP، OSPF، و PBR را ارائه می دهد.
  •  سیسکو مدل های مجوز متعددی دارد (به عنوان مثال L-FPR2130T-TMC-1Y)، این تعداد همتایان را صرف نظر از نوع محدود می کند. کلاینت بدون کلاینت VRS SSLVPN، IPSEC، L2TP/IPsec. تعداد VPN Fortinet فقط توسط شاسی سخت افزاری محدود شده است.
  • Cisco Firepower تصویر واضحی از کاربران فعال و غیر فعال ارائه می دهد، اما فورتینت اطلاعاتی در مورد کاربران فعال و غیر فعال ارائه نمی دهد.
  • رابط کاربری Cisco Firepower ساده و آسان برای استفاده است، در حالی که رابط کاربری Fortinet به نظر بسیاری از کاربران پیچیده و پیچیده است.
  • سیسکوفایرپاور به مقیاس پذیری بیشتری نیاز دارد، اما Fortinet بسیار مقیاس پذیر است.
  • مسیرهای Blackhole توسط Cisco Firepower پشتیبانی نمی شوند، اگرچه توسط Fortinet از طریق واسط نول پشتیبانی می شوند.

نتیجه
Cisco و Fortinet دو کسب و کار امنیتی شناخته شده و پرکاربرد در جهان هستند. هر دو سازمان رویکردها و ویژگی های متنوعی را در کالاهای خود و همچنین راه حل های مختلفی ارائه می دهند. برای مثال Cisco Firepower قوانین سفارشی را می پذیرد اما کاربر پسند نیست .در حالی که Fortinet پیشرفته تر است.اکثر قوانین سفارشی را پشتیبانی می کند و کاربر پسند است. به یاد داشته باشید که این دو گزینه فوق العاده با مزایای متمایز هستند. “FortiGate vs Cisco” یک مقایسه است تا رقابت. شما باید بسته به نیازهای واقعی خود تصمیم خود را بگیرید.